Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
πρόβλημα στα φυλλα??
καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

σας παρακαλώ τα φώτα σας παιδιά...σοσ!

είναι η πρώτη μου προσπάθεια σε φάση άνθησης  -αυτόματο. (τέλος τού μήνα συμπληρώνουμε τούς 3 μήνες μετά από πολύ κόπο )

δεν ξέρω γιατί τα φύλλα τού έγιναν έτσι .Sad[size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif] [/font][/size][Εικόνα: yrmuglgm.jpg][Εικόνα: mmxk5r0m.jpg][Εικόνα: g4brdcom.jpg]

μήπως ξέρετε?
Απάντηση

ads by gr420info

καλωσηρθες, δωσε πληροφοριες οχι μονο φωτος, λιπανσεις ποτισματα κλπ. τι του δινεις και ποσο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(28-05-2020, 09:13 )trompetas Έγραψε: καλωσηρθες, δωσε πληροφοριες οχι μονο φωτος, λιπανσεις ποτισματα κλπ. τι του δινεις και ποσο

καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για την αποδοχή!! 
το κορίτσι μου είναι μόνιμα έξω στο μπαλκόνι και φούλ  ήλιο . (όλη ήμερα)
πότισμα του κάνω κάθε δεύτερη ή τρίτη ημέρα αφού  τσεκάρω το χώμα του με νερό βρύσης το οποίο είναι πόσιμο (μισό λίτρο την φορά)

σαν αρχάρια κ εγώ,  λίπασμα του έβαλα 3 φόρες (όχι κάποιο ειδικό άλλα ένα γενικής χρήσης για ανθοφορία που ήδη είχα στο σπιτι [Εικόνα: tqm9mdkm.png] )  

3 σταγόνες μέσα στο νεράκι που το πότιζα.

να ενημερώσω ότι δεν ήμουν προετοιμασμένη για την καλλιέργεια .μου κάνανε δώρο το σποράκι και προσπάθησα με ότι είχα σπίτι μου να το μεγαλώσω.

φτάσαμε σε αυτό το σημείο με πολύ δυσκολία και αρκετές καθυστερήσεις .
μέτα είδα ότι υπάρχει ειδικό λίπασμα και χώματα και τα πάντα όλα για αυτά τα φυτά  Shy  . - την επόμενη θα φορά είμαι πιο ενημερωμένη!

τι μπορώ να κάνω για να μην το χάσω εντελώς? αν και η κατάσταση που βλέπεις είναι εδώ και 5 ήμερες (χθεσινή η φώτο) .
κατά τα άλλα το μόνο που κάνει είναι να φουσκώνουν οι παπάδες του..
Απάντηση
μην βάλεις στο λίπασμα στο επόμενο μάλλον του έχει κάτσει.
η γλάστρα φαίνεται πολύ μικρή η είναι ιδέα μου?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(28-05-2020, 15:34 )sativaas Έγραψε: μην βάλεις στο λίπασμα στο επόμενο μάλλον του έχει κάτσει.
η γλάστρα φαίνεται πολύ μικρή η είναι ιδέα μου?

ευχαριστώ για την βοηθεια! δεν θα του ξαναβάλω λίπασμα. 
το σκέφτηκα και εγώ  για την γλάστρα άλλα επειδή είμαστε στην συμπλήρωση των 3 μηνών - σε 2-3 ήμερες- φοβήθηκα να το αλλάξω- αυτόματο - μήπως και το στρεσάρω...

λες να το επιχειρήσω η θα το χάσω μια και καλή??

κάτσε να ανεβάσω και μια ολόσωμη φώτο..
Απάντηση
όχι τώρα άστο
παπάς έχει σχηματιστεί η είμαι μόνο φύλλα?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(28-05-2020, 15:47 )sativaas Έγραψε: όχι τώρα άστο

είναι γεμάτο παπαδάκια μικρά κοντά στον κορμό του ..δες πιο κάτω φώτο. τους 3 μηνες τους συμπλιρώνει σε 2-3 μερες..πως το βλέπεις ? θέλει ακομα??

[Εικόνα: ubezyqkm.jpg]

[Εικόνα: mabrcacm.jpg]

(28-05-2020, 15:47 )sativaas Έγραψε: όχι τώρα άστο

[Εικόνα: lmp17otm.jpg]

είναι μικρή η γλάστρα του λες???
Απάντηση
βγάλε μια φωτογραφία κοντά στους παπάδες μέσα
τα μουστάκια του λένε πως θέλουν ακόμα αλλά βγάλε της φωτογραφίες
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(28-05-2020, 17:03 )sativaas Έγραψε: βγάλε μια φωτογραφία κοντά στους παπάδες μέσα
τα μουστάκια του λένε πως θέλουν ακόμα αλλά βγάλε της φωτογραφίες

ελπίζω να έβγαλα καλές αυτή τη φορά..

[Εικόνα: ueylbc8m.jpg]
[Εικόνα: 94guteom.jpg]
[Εικόνα: mgz6x3cm.jpg]
[Εικόνα: 6qoopbkm.jpg]
[Εικόνα: eqkeqzkm.jpg]
Απάντηση
ξέρεις ποια είναι η ποικιλία του σπόρου?
έχεις μεγεθυντικό φακό?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(28-05-2020, 18:46 )sativaas Έγραψε: ξέρεις ποια είναι η ποικιλία του σπόρου?
έχεις μεγεθυντικό φακό?

ναι το σποράκι μου είναι:  white diesel auto hase  :d

του  κοιτάξαμε με ειδικό φακό  τα pixtills  (2 ήμερες πριν ) άλλα είναι ακόμα ενωρίς  (διάφανα) αν εννοεις αυτό.

κάθε πότε πρέπει να τα τσεκάρουμε , μήπως ξέρεις?
Απάντηση
αν τα μουστάκια τα βλέπω καλά ειναι κι άσπρα που σημαίνει ότι έχει ακόμα.
πάντως 90 μέρες αυτόματο δεν μπορεί να θες πολύ ακόμα.
Απάντηση
ένα κουκλάκι είναι.
φαίνεται να θέλει κανά δυο βδομάδες ακόμα τουλάχιστον...
δώστου χρόνο, θα σε ανταμοίψει και επίσης νομίζω θέλει πότισμα.
SkullnBones
Απάντηση
(28-05-2020, 21:44 )tzorge Έγραψε: αν τα μουστάκια τα βλέπω καλά ειναι κι άσπρα που σημαίνει ότι έχει ακόμα.
πάντως 90 μέρες αυτόματο δεν μπορεί να θες πολύ ακόμα.

έτσι πιστεύω και εγώ.. ! χάσαμε γύρω στις 2 εβδομάδες λόγο αλλαγή γλάστρας και σάπισμα ρίζας άλλα τουλάχιστον φτάσαμε μέχρι εδώ!

ελπίζω να τα καταφέρουμε και μέχρι τέλους για να το χαρούμε! 

όταν καφετίσουν τα μουστάκια του είμαστε κοντά στο τέλος για την επόμενη φάση?

(28-05-2020, 22:18 )luke shapiro Έγραψε: ένα κουκλάκι είναι.
φαίνεται να θέλει κανά δυο βδομάδες ακόμα τουλάχιστον...

σε ευχαριστώ πολύ Heart Heart !! σαν άσχετη που είμαι προσπάθησα πολύ .

ελπίζω να το χαρούμε σύντομα!  Smile Smile
Απάντηση
όσο έχεις πολλά άσπρα μουστάκια φουσκώνει.
γίνεται να έχεις πάντως άσπρα μουστάκια (foxtailing) και να έχει τελειώσει το φυτό.
Απάντηση
(28-05-2020, 22:25 )tzorge Έγραψε: όσο έχεις πολλά άσπρα μουστάκια φουσκώνει.
γίνεται να έχεις πάντως άσπρα μουστάκια (foxtailing) και να έχει τελειώσει το φυτό.

λογικά από ότι διάβασα θα κιτρινίσουν και τα φύλλα του προς το τέλος του - δηλ.πριν την συγκομιδή , σωστά??

άρα αυτό που πρέπει να κάνω είναι να κοιτάω τα pistills του??
Απάντηση
ναι και ναι.
Απάντηση
(28-05-2020, 23:04 )tzorge Έγραψε: ναι και ναι.

να ΄σαι καλα !! σε ευχαριστω για την βοηθεια σου!!
Απάντηση
γεια σου. απο οτι βλεπω το φυτο δεν μπορει να "φαει". αυτο ειναι αποτελεσμα απο το ph του χωματος. αν δεν εχεις ενα πεχαμετρο νερου δεν μπορεις να κανεις και πολλα. το καψημο στα φυλλα ειναι απο το λιπασμα.που πεφτει μαλλον ριχνεις πολυ! για εμενα αστο μονο νερο και αν διορθωθει καλως
Απάντηση
(29-05-2020, 17:40 )ricks Έγραψε: γεια σου. απο οτι βλεπω το φυτο δεν μπορει να "φαει". αυτο ειναι αποτελεσμα απο το ph του χωματος. αν δεν εχεις ενα πεχαμετρο νερου δεν μπορεις να κανεις και πολλα. το καψημο στα φυλλα ειναι απο το λιπασμα.που πεφτει μαλλον ριχνεις πολυ! για εμενα αστο μονο νερο και αν διορθωθει καλως

σε ευχαριστώ για την απάντηση .δέν εχω πεχαμετρο  δυστυχώς Cry

εδώ και λίγες εβδομάδες το έχω μόνο με νεράκι. λίπασμα τέλος! ελπίζω να τα καταφέρει.. για να το χαρούμε..

(29-05-2020, 17:40 )ricks Έγραψε: γεια σου. απο οτι βλεπω το φυτο δεν μπορει να "φαει". αυτο ειναι αποτελεσμα απο το ph του χωματος. αν δεν εχεις ενα πεχαμετρο νερου δεν μπορεις να κανεις και πολλα. το καψημο στα φυλλα ειναι απο το λιπασμα.που πεφτει μαλλον ριχνεις πολυ! για εμενα αστο μονο νερο και αν διορθωθει καλως

λέω να το αλλάξω γλάστρα σε μεγαλύτερη  μήπως και το βοηθήσω.. να το κάνω λες η θα το χάσω όλο??
Απάντηση
λου μου άστο εκεί που είναι περισσότερο κακό θα του προκαλέσεις με την μεταφύτευση
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(29-05-2020, 19:12 )sativaas Έγραψε: λου μου άστο εκεί που είναι περισσότερο κακό θα του προκαλέσεις με την μεταφύτευση

αλήθεια??? γαμώτο και είμαι έτοιμη να το κάνω με τα σύνεργα όλα.. τι μπορεί να πάθει?? λες να το χάσω εντελώς???
Απάντηση
κοιταξε για να σωθει πρεπει να φτιαξει το πεχα του χωματος. μια ιδεα ειναι να παρεις χωμα για κανμαβη που θα ειναι ετοιμο σωστο το πεχα. στη μεταφυτευση θα τιναξεις το χωμα οσο καλυτερα.μπορεις και θα το βαλεις στο καινουργιο. λογικα θα ειναι καλυτερα

αμα εχεις και πολυβιταμινες αναβραζον ριξτες στο ποτισμα της μεταφυτευσης
Απάντηση
χαχαχα
ρίξε και ένα-δυο ντεπόν μην το πιάσει πονοκέφαλος με το τίναγμα για να φύγει το χώμα
Απάντηση
ελπίζω να μην κάνεις αυτό που λέει ο ρικς
αν το κάνεις τουλάχιστον ρίξε αυτά που λέει ο φίλος σπορακος :d Rofl
μέτρον ἄριστον
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)