Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κοριτσακι μπαλκονακι
Star 
καλησπερα στην ομαδα! μιας και μου ηρθαν οι 2 αυτοματοι σποροι royal darf και ειμαι ετοιμκος να ξεκινησω με εναν ωραιο καιρο και κλιμα εχω 2-3 αποριες!

τα κοριτσια θα μπουν μπαλκονι! μενω στον 3ο και εχω μεγαλο μπαλκονι με απλα και ηλιακο τις περισσοτερες ωρες! καμια φορα οπως τωρα που πηρα την αφορμη να γραψω ερχονται κατι συνεφακια και κρυβουν αρκετα τον ηλιο.. υπαρχει θεμα με αυτο? θα εχει ελλειψη ηλιου? τις περισσοτερες ωρες ομως εχει ηλιο φουλ! 25 βαθμους το λιγοτερο που φτανω και 57 υγρασια και ισως και λιγο παραπανω μεχρι 62 περιπου.. 

να μην τα πολυ λεω εχω αγχος με τον ηλιο που καμια φορα που σιγουρα θα φτιαξει αυτο τωρα στον ιουνιου μεσα μην εχω καμια ελλειψη! 

ευχαριστω εκ των προτερων! <3
Απάντηση

ads by gr420info

δεν υπαρχει θεμα
και με συννεφα μια χαρα τρεχουνε
Απάντηση
(31-05-2020, 17:32 )μωβ ντουλάπι Έγραψε: δεν υπαρχει θεμα
και με συννεφα μια χαρα τρεχουνε

eυχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου! 

ολα ειναι ευπρόσδεκτα περιμενω και συμβουλες και αποψεις
Απάντηση
Παιδιά Καλησπερα σε όλους! Έχω λίγο άγχος τελευταία με τον ήλιο και την ζέστη! Το κορίτσι χθες έβγαλε κεφάλι να δει τι παίζει και πήγε στην ταράτσα! Εκεί έχει 35 βαθμούς Μαξ και αυτό μόνο μεσημέρι με 40% υγρασία! Κινδυνεύει; Καλό η κακό; Κάτι να προσέξω;; Είναι στην τελική της γλάστρα γεννήθηκε σε grow block και είναι royal dwarf

Έχει τύχη μεσημέρι να βάρεσουμε 40+ και υγρασία 27-!! Αλλά τα μεσημέρια νταξει στην Αθήνα έτσι είναι συνήθως! Παρολα αυτά να πάρω τίποτα να το σκέπασω με κανα σκιαστρο; Βέβαια δεν είναι ξεχου καθόλου μπορώ να παω σε τζάμπο που έχω κοντά να προμηθευτώ πολλά! Δείξτε μου κ κανα λινκ από κάτι που έχετε δει εσείς κ θα το βρω εάν είναι! Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Απάντηση
Παιδιά Καλησπερα χθρς ήταν μια χαρά όρθιο χαρούμενο τώρα το μεσημέρι το είδα έτσι σαν να καλυβεται από κάτι! Πολύ ήλιος; Μήπως θέλει πότισμα; Είχε το πρώτο του νερό πριν 2 ημέρες με 250 ml αλλά το χώμα σήμερα έγινε πιο ξερό μέσα και σήμερα θα ποτιστεί με φαγητό κιόλας! Βοηθήστε λίγο με ότι ξέρετε παρακαλώ! Εγώ χαρούμενο το βλέπω ίσως δεν ήθελε τόσο ήλιο; Είναι σε ταράτσα με ηλίου κατακούτελα όλες της ώρες ηλίου
[Εικόνα: 7ActBBsm.jpg]
[Εικόνα: nQkAsHnm.jpg]

Είναι 4ων ημερών σχεδόν!
Απάντηση
@Growman03
Στηριξτο με ξυλακι απο σουβλακι
Σε τι υψοσ εχεισ τα φωτα?
Απάντηση
(03-07-2020, 16:31 )Roukounas Έγραψε: @Growman03

Καλησπερα φίλε! Θα το στηρίξω ευχαριστώ για την συμβουλή! Το φυτό είναι αυτόματο royal dwarf στην τελική γλάστρα του και είναι ΤΑΡΑΤΣΑ  με ήλιο κατακούτελα όλες της ώρες που υπάρχει ήλιος! Δεν έχω φώτα
Απάντηση
Καλησπέρα !
Μήπως το χτύπαγε ο αέρας στην ταράτσα?
Ο ήλιος τους αρέσει συνήθως
Απάντηση
Στηριξε το και βαλε και κανα διχτυ ισα να κοβει το φως γιατι τοσο φως τωρα μπορει να στο χαλασει
Απάντηση
Ευχαριστώ πολύ παιδιά η αλήθεια είναι πως σήμερα είχε αεράκι για το μικρό! Θα το στηρίξω άμεσα ευχαριστώ όλους κάθε  γνώμη ευπρόσδεκτη εννοείτε
Απάντηση
(03-07-2020, 17:06 )Growman03 Έγραψε:
(03-07-2020, 16:31 )Roukounas Έγραψε: @Growman03

Καλησπερα φίλε! Θα το στηρίξω ευχαριστώ για την συμβουλή! Το φυτό είναι αυτόματο royal dwarf στην τελική γλάστρα του και είναι ΤΑΡΑΤΣΑ  με ήλιο κατακούτελα όλες της ώρες που υπάρχει ήλιος! Δεν έχω φώτα
Με τις ζέστες των ημερών θα το κλάψεις φιλαράκι... κι οχι αύριο-μεθαύριο, σε 15 μέρες από τώρα, που και πάλι μικρό θα θεωρείται... κινδυνεύει επίσης αν φυσήξει λίγο παραπάνω αέρας...  το απεύχομαι, αλλά είναι πολύ νωρίς για τόσο πολύ ήλιο. Πρέπει πρώτα να πάρει τα πάνω του και μετά όλη μέρα έξω.
Στη θέση σου θα το είχα μόνο το πρωί έξω έως τις 12 το μεσημέρι το αργότερο & ξανά πάλι αύριο... τις υπόλοιπες ώρες μέσα, σε ίσκιο και νορμαλ θερμοκρασία. Σταδιακά η έκθεση στον πιο πολύ ήλιο, είναι μικρό το κοτσανάκι του, είναι νωρίς ακόμα. Μετά θα δεις αποτελέσματα... Smile
Just because someone carries it well does not mean it isn't heavy
Απάντηση
Επεισης κατι που συνηθως ξεχναμε, οταν ειναι μικρα και τρυφερα τα φυτα μας και τα εχουμε εξω στο μπαλκονι/ταρατσα η οπουδηποτε το χει ο καθενας, απροστατευτο, μπορει πολυ απλα να ερθει ενα πουλακι και να το αρπαξει, τοσο απλα, και φυσικα το προτιμανε απο αλλα φυτα..οποτε λιγο προσοχη στην αρχη, εαν υπαρχει μια μικρη λαμπιτσα να το χεις καπου μεσα για τις πρωτες 10-15 μερες ειναι παντα το ιδανικοτατο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Αχ ρε γκαντεμη αχ!!!! Δεν έλεγες να μου βγάλει κανα κιλό να πούμε!!!!
Έβαλα αλλο τώρα θα το βάλω 10 μέρες κάτω από λάμπα στο σπιτι 

[Εικόνα: djHWu3qm.jpg]
Απάντηση
Δεν είναι γκαντεμης.. είναι απλά μερικά έτη φωτός πιο μπροστά από μας ..
Απάντηση
Cool Μη πεις οτι δε στο ειπα

Να τος @CatAek
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(05-07-2020, 21:34 )trompetas Έγραψε: Cool  Μη πεις οτι δε στο ειπα

Να τος @CatAek

φιλε τα θελε ο κωλος του... Tongue

ακουτε και λιγο και μην ριχνετε ευθυνες.... Dodgy

με το που στο πε επρεπε απλα να το μαζεψεις...
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Πρεπει να ηταν και μαλακουτσικο ουτε την οδοντογλιφιδα δεν χρειαστηκε
Απάντηση
@CatAek Σκεφτηκες οτι μπορεις στο σπιτι μου να μενουν κ αλλοι? Για να μην ειναι μεσα στο σπιτι κ να ειναι στην ταρατσα θα υπαρχει λογος!! Δεν εδωσα την ευθηνη καπου πλακα κανουμε και καλα καντεμης κλπ! Τελος παντων δεν παρεξηγουμε εννοειτε!  ΑΠΟΡΙΑ--> Θα το εχω σε κλειστο χωρο με μια λαμπα ετσι για 10-15 μερουλες να παρει τα πανω του κ μετα στην ταρατσα! Αυτοματακι royal dwarf ειναι δεν πιστευω οταν βγει στην ταρατσα μετα απο 15 μερες να παθει κατι επειδη ηταν σε λαμπα?? Ευχαριστω πολυ ! Αν δεν παθεις δεν θα μαθεις!  Big Grin Tongue
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)