Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αυτόματο πότισμα!
καλησπερα σε ολους τους φιλουσ του 420GR!!!
λοιπον εχω ενα θεματακι αγορασα αυτοματο ποτισμα της Irisso Diffusion 10 σταλακτικτες τα οποια μου κανουν θεματακι με τις σταγονες,δλδ πλιμιριζουν πολυ οσο δεν θα επρεπε!
Η δεξαμενη του νερου μου βρισκεται ψηλα οποτε εχει καλη πιεση νερου(ετσι νομιζω εγω)
Ερωτησι μηπως υπαρχει καποιος να μασ πει εαν υπαρχει τιποτα που να λειτουργησει με φυσικη πιεση νερου??
δλδ κατι διαφορετικο απο αυτο που εχω!
Ευχαριστω πολυ παιδια!
[Εικόνα: Q9TF7VRm.jpg]
Αυτο εδω εχω παρει!

Γενικα θα ηθελα να ακουσο μερικεσ γνωμες απο εμπειρους φιλους τησ εξωτερικης καλιεργιας!!!
επειδη η καβατζα μου ειναι μεσα στο δασοσ και ειναι δυσκολη η προσβαση με 0 νερο στο μερος και πεφτει πολυ κουβαλημα αργα την νυχτα η νωρις το πρωι μην τυχον με δει κανεις....
πιστεβω πως ειναι καλυτερο το αυτοματο ποτισμα και για εξικονομοιση νερου, τι λετε?
εχει κανεις σασ καμια προταση τι αυτοματο ποτισμα να βαλω?
η δεξαμενη ειναι 150Lt παραπανω δεν παιζει να κουβαλισω παω 2-3 φωρες την εβδομαδα και περιπου τα 200-250 λιτρα τα καταφερνω!

το νερο μου ειναι με PH απο 6.00 με 6.50
Απάντηση

ads by gr420info

Μήπως να έβαζες πιο λεπτό λαστιχάκι για να μειωθεί η πίεση και να μην πλημμυρίζει;
Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι πλημμύρα...απλά να στάζει.
Απλά δεν ξέρω μετά αν θα φτάνει ως τη τελευταία σταγόνα.
Μήπως να έβαζες στη δεξαμενή 2 ροές με πιο λεπτά λάστιχα η καθεμία από 5 σταγόνες;
Βγάλε μία φώτο τα πράγματα για να πάρεις καλύτερη απάντηση μήπως κάνεις καμιά πατέντα στις σταγόνες
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)