Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καλυψη, αυτοματα-φωτοπεριοδου
Γεια παιδια, γνκ ειμαι φουλ ασχετος κ εκανα το λαθος να μν ψαχτω καθολου. Ειχα κατι σπορακια απο νο αλλα τα κατεστρεψα. Παρηγγειλα απο Edit by admin : αλλο καταστημα 1 σπορο Super Lemon Haze Auto απο GreenHouse κ 1 σπορο Fruit Punch Auto απο Heavyweight. Εκανα μλκια που πηρα αυτοματα;; Θα τα βαλω στην αυλη, μεχρι να αρχισει να αποκαλυπτεται τι φυτο ειναι, ο ηλιος θα τα χτυπαει φουλ κ δν θα τα παρει κανενας χαμπαρι, μετα θα τα βαλω σενα μερος στην αυλη που δν τα βλεπει κανενα ματι απο πουθενα, το μονο που φοβαμαιι ειναι για ελικοπτερο(ετυχε να περασει κιολας ενα τις προαλλες απο πανω σε πολυ χαμηλο υψος) μπορω να τα καλυψω καπως;; Επισης σκεφτομαι να παρω 1 σπο Big Bang Auto(GreenHouse) ή Super Skunk(Sensi Seeds) που ειναι γρηγορα. thanks apo twra

Admin Note : Απο τη στιγμη που δεν αγοραζεις σπορο απο συμβεβλημενο καταστημα μας δεν επιθυμουμε την διαφημιση του
Απάντηση

ads by gr420info

Βαλτα αναμεσα σε ή με αλλα φυτα
Αν περασει ελικοπτερο δε νομιζω να κατσει να δει 2 αυτοματα σαν "τριανταφυλλιες"
Απάντηση
(06-22-2020, 06:01 PM)Μωβ Ντουλάπι Έγραψε: Βαλτα αναμεσα σε ή με αλλα φυτα
Αν περασει ελικοπτερο δε νομιζω να κατσει να δει 2 αυτοματα σαν "τριανταφυλλιες"
Δν θα κρυβουν τον ηλιο τα αλλα φυτα;;
Απάντηση
Φροντισε να μην
Εσυ μου λες τωρα μη στα δουνε απο το ελικοπτερο;;
Αποκλειεται φιλε να στο δουνε
Απάντηση
(06-22-2020, 09:26 PM)Μωβ Ντουλάπι Έγραψε: Φροντισε να μην
Εσυ μου λες τωρα μη στα δουνε απο το ελικοπτερο;;
Αποκλειεται φιλε να στο δουνε
Δν παιζει αυτο λες ε;; Απλα προσπαθω να ειμαι καλυμενος κτλβς. Επισης καλα εκανα κ πηρα αυτοματα ή οχι;; Κ τωρα που σκεφτομαι να παρω κανα ακομα, καποιο γρηγορο θελω να παρω αυτοματο παλι ή φπ;;
Απάντηση
Τα ελικόπτερα ψάχνουν για φυτείες...
Όχι για ένα δύο φυτά... Big Grin

Άσε που δε φαίνονται από κει ψηλά τα δύο φυτά.

Οι φυτείες ξεχωρίζουν στα ψηλά...

Χαλάρωσε και βάλε κάνα δεντράκι ...

Ε, άμα γίνει 4 μέτρα να φοβάσε... Big Grin
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
Ναι αυτοματα
Πανω κατω τωρα και φπ να βαζες σε ιδιο χρονο θα κοψεις αλλα αυτοματα ειναι πιο διακριτικα

Αυτο που λεει και ο ναιεγωμπορω
Απάντηση
Δεν κυνηγάνε πλέον με τα ελικόπτερα.Μόνο τις δασικές εκτάσεις κ αυτό ύστερα από υποψίες και πληροφορίες για μεγάλη μπάζα.Έχουνε drones για τους κάμπους κ τις πυκνοκατοικημένες περιοχές..Δεν τους συμφέρουν οι πληρωμές των καυσίμων κ των πιλότων...Τον νου σας
Απάντηση
(06-23-2020, 12:09 AM)7LEAF Έγραψε: Δεν κυνηγάνε πλέον με τα ελικόπτερα.Μόνο τις δασικές εκτάσεις κ αυτό ύστερα από υποψίες και πληροφορίες για μεγάλη μπάζα.Έχουνε drones για τους κάμπους κ τις πυκνοκατοικημένες περιοχές..Δεν τους συμφέρουν οι πληρωμές των καυσίμων κ των πιλότων...Τον νου σας
μη παιρνεις και ορκο...
Απάντηση
Στο τελοσ-τελοσ πρέπει να εκπαιδεύουμε γεράκια για να ρίχνουν το drone
Απάντηση
Ηρθανε τα σποριααα. Δν ξερω αν απλα εχω τη μυγα κ μυγιαζομαι αλλα νμζ οτι αν περασει ενα θα τα δει ακομα κ τα 2-3 δεντρακια στα 2μετρα πρπ.
Απάντηση
Φυσιολογικη αντίδραση
Σημαίνει ότι έχεις αίσθηση του κινδύνου
Σε λίγο θα φύγουν οι πολλές παρανοιες και μένεις με τα ουσιώδη
Γραψε στο νήμα :-)τρύπιες φοβίες:-) του @badweed

Ξέχασα...μολις ηρεμήσεις θα ανθίσουν και θα αρχίσουν να μυρίζουν,ισως ελάχιστα,ίσως πολυ,εκει είναι που θα δεις τα panda
Υπομονή
Απάντηση
@hazeakias
Οπωσ το λεσ εχεισ την μυγα
2-3 φυτα δεν εντοπιζωνται απο ελικοπτερο
Θα σέλεγα να βαλεισ διχτυ παραλλαγησ αλλα θα ειναι χειροτερα θα δωσεισ στοχο

Πανε κοψε 3-4 καλαμια και βαλτα σαν αψιδα απο πανω

Και μην φοβασαι οτι θα σου κοβουν τον ηλιο
Απάντηση
(06-23-2020, 06:46 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Φυσιολογικη αντίδραση
Σημαίνει ότι έχεις αίσθηση του κινδύνου
Σε λίγο θα φύγουν οι πολλές παρανοιες και μένεις με τα ουσιώδη
Γραψε στο νήμα :-)τρύπιες φοβίες:-) του @badweed

Ξέχασα...μολις ηρεμήσεις θα ανθίσουν και θα αρχίσουν να μυρίζουν,ισως ελάχιστα,ίσως πολυ,εκει είναι που θα δεις τα panda
Υπομονή
Φιλε μου δν μου εβγαλε κατι σχετικα με το θεμα τρυπιες φοβιες. Για την μυρωδια κ αυτο το φοβαμαι αλλα δν νμζ να μυρισει ολη η γειτονια(ετσι ελπιζω τουλαχιστον) ή κ να μυρισει θα νμζν οτι ειναι καποια λεμονια μιας κ κινουμαι σαυτες τις γευσεις χαχαχαχαχα

(06-23-2020, 08:08 PM)Roukounas Έγραψε: @hazeakias
Οπωσ το λεσ εχεισ την μυγα
2-3 φυτα δεν εντοπιζωνται απο ελικοπτερο
Θα σέλεγα να βαλεισ διχτυ παραλλαγησ αλλα θα ειναι χειροτερα θα δωσεισ στοχο

Πανε κοψε 3-4 καλαμια και βαλτα σαν αψιδα απο πανω

Και μην φοβασαι οτι θα σου κοβουν τον ηλιο
Ωραια ωραια μαλλον ετσι θα παιξω μπαλα. Τωρα ταχω στην χαρτοπετσετα σε ταπερ αλλα ρε παιδια δν εχω κτλβ χρειαζονται φως ή οχι. Προηγουμενα σπορακια ειχανε ανοιξει κ τα ξεχασα λιγακι κ μαλλον μου τα εκαψε ο ηλιος
Απάντηση
(06-23-2020, 12:15 AM)αρχαιος Έγραψε:
(06-23-2020, 12:09 AM)7LEAF Έγραψε: Δεν κυνηγάνε πλέον με τα ελικόπτερα.Μόνο τις δασικές εκτάσεις κ αυτό ύστερα από υποψίες και πληροφορίες για μεγάλη μπάζα.Έχουνε drones για τους κάμπους κ τις πυκνοκατοικημένες περιοχές..Δεν τους συμφέρουν οι πληρωμές των καυσίμων κ των πιλότων...Τον νου σας
μη παιρνεις και ορκο...
Δεν παίρνω όρκο αλλά και δεν θα πολυλογήσω απλά όποιος φοβάται δεν ασχολείται..Όλοι μας εδώ μέσα ξέρουμε ότι μια καλλιέργεια είναι κ ένα μεγάλο ρίσκο ....Το να αναλύουμε τα ελικόπτερα τα drones τους ρουφιάνους και κάθε είδους άλλης ατυχίας,απλά χάνουμε τον χρόνο μας με τέτοιου είδους συζητήσεις.
Απάντηση
(06-23-2020, 09:43 PM)7LEAF Έγραψε:
(06-23-2020, 12:15 AM)αρχαιος Έγραψε: μη παιρνεις και ορκο...
Δεν παίρνω όρκο αλλά και δεν θα πολυλογήσω απλά όποιος φοβάται δεν ασχολείται..Όλοι μας εδώ μέσα ξέρουμε ότι μια καλλιέργεια είναι κ ένα μεγάλο ρίσκο ....Το να αναλύουμε τα ελικόπτερα τα drones τους ρουφιάνους και κάθε είδους άλλης ατυχίας,απλά χάνουμε τον χρόνο μας με τέτοιου είδους συζητήσεις.
Ολοι μας ξερουμε το ρισκο κ κανενας μας δν θελει να του κατσει η στραβη. Το να καβατζωνεσαι οσο πιο καλα μπορεις για να αποφυγεις τη στραβη ειναι μερος της ολης διαδικασιας
Απάντηση
(06-23-2020, 10:21 PM)hazeakias Έγραψε:
(06-23-2020, 09:43 PM)7LEAF Έγραψε: Δεν παίρνω όρκο αλλά και δεν θα πολυλογήσω απλά όποιος φοβάται δεν ασχολείται..Όλοι μας εδώ μέσα ξέρουμε ότι μια καλλιέργεια είναι κ ένα μεγάλο ρίσκο ....Το να αναλύουμε τα ελικόπτερα τα drones τους ρουφιάνους και κάθε είδους άλλης ατυχίας,απλά χάνουμε τον χρόνο μας με τέτοιου είδους συζητήσεις.
Ολοι μας ξερουμε το ρισκο κ κανενας μας δν θελει να του κατσει η στραβη. Το να καβατζωνεσαι οσο πιο καλα μπορεις για να αποφυγεις τη στραβη ειναι μερος της ολης διαδικασιας
Νομίζω ότι αυτό το οποίο εξηγείς είναι κ το αυτονόητο...Περιττή η όλη επεξήγηση...
Στο παραπάνω μνμ με άλλα λόγια εννοώ ότι ο φόβος δεν θα κυριαρχήσει κ δεν θα μας γίνει κ εμμονή για μας τους απλούς καλλιεργητές κ χρήστες..
Απάντηση
(06-23-2020, 11:14 PM)7LEAF Έγραψε:
(06-23-2020, 10:21 PM)hazeakias Έγραψε: Ολοι μας ξερουμε το ρισκο κ κανενας μας δν θελει να του κατσει η στραβη. Το να καβατζωνεσαι οσο πιο καλα μπορεις για να αποφυγεις τη στραβη ειναι μερος της ολης διαδικασιας
Νομίζω ότι αυτό το οποίο εξηγείς είναι κ το αυτονόητο...Περιττή η όλη επεξήγηση...
Στο παραπάνω μνμ με άλλα λόγια εννοώ ότι ο φόβος δεν θα κυριαρχήσει κ δεν θα μας γίνει κ εμμονή για μας τους απλούς καλλιεργητές κ χρήστες..
οκευ σεπιασα, σωστος
Απάντηση
Μην τα βλεπει ηλιος,σκοταδι ιδανικα
Απάντηση
(06-24-2020, 10:16 AM)Μωβ Ντουλάπι Έγραψε: Μην τα βλεπει ηλιος,σκοταδι ιδανικα
Ευχαριστω φιλε αν και μαλλον την εκανα ηδη τη μλκια, μου φαινονται σα να ψιλοσαπισαν τζαμπα και τα 20€ Cry Cry Angry
Απάντηση
(06-24-2020, 03:36 PM)hazeakias Έγραψε:
(06-24-2020, 10:16 AM)Μωβ Ντουλάπι Έγραψε: Μην τα βλεπει ηλιος,σκοταδι ιδανικα
Ευχαριστω φιλε αν και μαλλον την εκανα ηδη τη μλκια, μου φαινονται σα να ψιλοσαπισαν τζαμπα και τα 20€ Cry Cry Angry
Σκέψου τι θα χρειαζόταν τα σπόρια αν μεγάλωναν στη φύση μέσα στο χώμα. Στη φύση σκάνε την άνοιξη όταν το χώμα είναι ακόμα υγρό και σχετικά ζεστότερο απο τον ήλιο
- ζέστη (τυπου δωματίου τωρα το καλοκαίρι, το χειμώνα θα ήταν καλύτερα με θερμαινόμενο υπόστρωμα)
- σκοτάδι (σαν να ήταν μέσα στη γη)
- υγρασία (σαν να είχε βρεξει)

Αυτές τις συνθήκες ψάχνουν
Απάντηση
(06-24-2020, 05:43 PM)Stelios_la Έγραψε:
(06-24-2020, 03:36 PM)hazeakias Έγραψε: Ευχαριστω φιλε αν και μαλλον την εκανα ηδη τη μλκια, μου φαινονται σα να ψιλοσαπισαν τζαμπα και τα 20€ Cry Cry Angry
Σκέψου τι θα χρειαζόταν τα σπόρια αν μεγάλωναν στη φύση μέσα στο χώμα. Στη φύση σκάνε την άνοιξη όταν το χώμα είναι ακόμα υγρό και σχετικά ζεστότερο απο τον ήλιο
- ζέστη (τυπου δωματίου τωρα το καλοκαίρι, το χειμώνα θα ήταν καλύτερα με θερμαινόμενο υπόστρωμα)
- σκοτάδι (σαν να ήταν μέσα στη γη)
- υγρασία (σαν να είχε βρεξει)

Αυτές τις συνθήκες ψάχνουν
Ναι ναι σωστα κτλβ, απλα υπεθεσα οτι τις πρωτες ωρες ισως λιγο φως ηλιου δν θα εκανε κακο αλλα μαλλον οχι τλκ χαχα
Απάντηση
Καλησπερα @Μωβ Ντουλάπι, αυτο που ειπες για τα φπ οτι θα κοψω τον ιδιο χρονο με τα αυτοματα ισχυει;; Να παρω δλδ κανα φπ τωρα;;
Απάντηση
(06-27-2020, 02:06 PM)hazeakias Έγραψε: Καλησπερα @Μωβ Ντουλάπι, αυτο που ειπες για τα φπ οτι θα κοψω τον ιδιο χρονο με τα αυτοματα ισχυει;; Να παρω δλδ κανα φπ τωρα;;

Αν παρεις  φπ και τα βαλεις κατευθειαν εξω θα σου αρχισουν αμεσως ανθηση και δεν θα χουν καθολου αναπτυξη επειδη οι μερες πλεον μικραινουν.,
Αν το μεγαλωσεις σε 18/6 για ενα-εναμιση μηνα εσωτερικα και μετα το βγαλεις εξω τοτε ναι θα χεις ιδιο χρονο με το αυτοματο απλα με το φ/π θα πρεπει να προσεξεις παρα πολυ με το φως την νυχτα, φαση αν εχεις καπου φως απο καποιο δρομο κοντα η καποιο φως απο το σπιτι σου και το βλεπει το φυτο πιθανοτατα θα σου τα γαμησει ουολα οποτε σε αυτη τη περιπτωση καλυτερο το αυτοματο..
Αν θες καποιο γρηγορο αυτοματο δες απο fastbuds που εχουν κατα μεσο ορο 10-12 βδομαδες (3-4 veg και το υπολοιπο ανθοφορια, εχουν το ιδιο ruderalis gene σχεδον σε ολα τα φυτα τους οποτε εχουν πολυ γρηγορη συγκομιδη ακομη και σε 9 βδομαδες σε εσωτερικες που εχουν τρεξει πολυ καλα).
Απάντηση
Αυτο που ειπε o jente
Παρε αυτοματα να ησυχασεις
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)