Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πως τα βλέπετε;;1o grow
Big Grin 
Χαιρετώ την κοινότητα Ξεκίνησα την πρώτη μου καλλιεργεία σε εξωτερικό χώρο με τέσσερα σποράκια τα οποία θα μείνουν λίγο καιρό έξω και μόλις αρχίσουν να φαίνονται θα τα βάλω μέσα χωρίς κάποιες λάμπες σε μπαλκόνι απλά να τα βλέπει το φως θέλω να μου Πείτε πως τα βλέπετε Για την τωρινή κατάσταση τους χρειάζονται κάτι;; Πότε πρέπει να γίνει μεταφύτευση; Λιπάσματά αργότερα; Συγνώμη αν κουράζω δεν το έχω ξανακάνει και θα ήθελα Τα φώτα σας κάθε. Άποψη είναι σημαντική

Θα βάλω μερικές φωτογραφίες ακριβώς ημερομηνίες δε θυμάμαι θα ψάξω και θα σε ενημερώσω! Οι σπόροι είναι Edit by Admin : από άλλο καταστημα  Wink Heart

https://ibb.co/JCZXSRV
https://ibb.co/yRFwpvp
https://ibb.co/Jq6YWg4
https://ibb.co/fCx6Mhd
Απάντηση

ads by gr420info

Καλωσηρθες, απο τη στιγμη που δεν αγορασες σπορους απο συμβεβλημενο καταστημα με μας δεν επιθυμουμε τη διαφημιση του.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(28-06-2020, 20:29 )trompetas Έγραψε: Καλωσηρθες, απο τη στιγμη που δεν αγορασες σπορους απο συμβεβλημενο καταστημα με μας δεν επιθυμουμε τη διαφημιση τους.

Εντάξει φίλε μου δεν το γνώριζα με συγχωρείς θα το διορθώσω αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο πρόβλημα αυτό θα μπορούσε να μου πεις κάτι πιο χρήσιμο από αυτό ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να ‘σαι καλά
Απάντηση
Διαβαζουμε πρωτα τους κανονες
https://gr420.info/forum/showthread.php?...0#pid39190
Απάντηση
(28-06-2020, 20:35 )trompetas Έγραψε: Διαβαζουμε πρωτα τους κανονες
https://gr420.info/forum/showthread.php?...0#pid39190

Τους διάβασα καλά έκανες και μου τα έστειλες να μάθουμε και κάτι!!Τα φυτά πως τα βλέπεις;?
Απάντηση
τα φυτακια δεν τα βλεπω πολυ καλα,
μονο το πρωτο φαινεται καλο ωστε να προχωρησει.
εκτος κι αν με γελανε οι φωτογραφιες.
αυτοματα η φπ ειναι?
δεν καταλαβα γιατι να τα βαλεις μεσα..
εξω πρεπει να μεινουν.
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
(28-06-2020, 21:17 )diaolina Έγραψε: τα φυτακια δεν τα βλεπω πολυ καλα,
μονο το πρωτο φαινεται καλο ωστε να προχωρησει.
εκτος κι αν με γελανε οι φωτογραφιες.
αυτοματα η φπ ειναι?
δεν καταλαβα γιατι να τα βαλεις μεσα..
εξω πρεπει να μεινουν.

Καλησπέρα φίλε μου είναι αυτόματα απλά σκέφτηκα να βάλω μέσα μόλις μεγαλώσουν αρκετά και φενονται για να μην το δει ο δίπλα..μακάρι αν μπορούσα να τα άφηνα έξω να σ πω την αλήθεια τα 2 φυτά είναι σχεδόν ίδιο το 3 είναι στο ίδιο μέγεθος με ωραίο χρωμα δν ξέρω αν είναι οκ το ύψος για την ηλικία του μόνο που ο κορμός του φενεται να κάνει μια τσάκιση βέβαια συμπλήρωσα χώμα σε όλα λίγο
Και το τελευταίο και πιο μικρό βγήκες προχθές και το μισό του φίλο είναι κίτρινο το πότησα το έβαλα στον ήλιο και πιστεύω θα στρώσει γιατί και το άλλο στην αρχή τα ίδια μου έκανε..νερό πως θέλουν περίπου;επειδή εγώ δν μένω εκεί είναι φάση εξοχικό πάω κάθε μέρα και ρίχνω σχεδόν ένα ποτήρι νερό ίσα ίσα να βρεθώ το χώμα γτ είναι στεγνό την άλλη μέρα..είναι πολύ μπορεί να τους έχει κάνει και ζημιά τόσο νερό η είναι οκ;;
Απάντηση
(28-06-2020, 20:29 )trompetas Έγραψε: Καλωσηρθες, απο τη στιγμη που δεν αγορασες σπορους απο συμβεβλημενο καταστημα με μας δεν επιθυμουμε τη διαφημιση του.ν
Συγνωμη αν καταλαβα καλα,
Το φορουμ με θεμα την κανναβη και τη ελευθερη διακινηση αποψεων - εμπειριων - γνωσεων, δεν ειναι ενα φορουμ οπου εχει γνωμονα την ελευθερη διακινηση αποψεων - εμπειριων - γνωσεων σε σχεση με την κανναβη, αλλα μια αυστηρη μπιζνα οπου φυσιολογικα απαγορευονται οι ανταγωνιστες.
Κι εγω που νομιζα οτι το φορουμ αφορα την κανναβη Dodgy Dodgy Dodgy
Απάντηση
(28-06-2020, 22:57 )αρχαιος Έγραψε:
(28-06-2020, 20:29 )trompetas Έγραψε: Καλωσηρθες, απο τη στιγμη που δεν αγορασες σπορους απο συμβεβλημενο καταστημα με μας δεν επιθυμουμε τη διαφημιση του.ν
Το φορουμ με θεμα την κανναβη και τη ελευθερη διακινηση αποψεων - εμπειριων - γνωσεων, δεν ειναι ενα φορουμ οπου εχει γνωμονα την ελευθερη διακινηση αποψεων - εμπειριων - γνωσεων σε σχεση με την κανναβη, αλλα μια αυστηρη μπιζνα οπου φυσιολογικα απαγορευονται οι ανταγωνιστες.
Κι εγω που νομιζα οτι το φορουμ αφορα την κανναβη  Dodgy  Dodgy  Dodgy

Με έκαψες φίλε?...και εγώ για την κάνναβη νομίζω είναι το forum
Απάντηση

Φίλε Αρχαιε , ειναι και επιχείρηση οι άνθρωποι.. δεν ειναι κακό..    (αλλα γράψτε τουλάχιστον τι strain πηρε ο ανθρωπος να ξερουμε.. !   Tongue )

σορρυ για την παρεμβαση απο ολους .. αλλα ειπα και γω τη γνωμη μου ελευθερα.. Tongue
Απάντηση
(28-06-2020, 23:20 )Demetris Έγραψε:
(28-06-2020, 22:57 )αρχαιος Έγραψε: Συγνωμη αν καταλαβα καλα,

Φίλε Αρχαιε , ειναι και επιχείρηση οι άνθρωποι.. δεν ειναι κακό..    (αλλα γράψτε τουλάχιστον τι strain πηρε ο ανθρωπος να ξερουμε.. !   Tongue )

σορρυ για την παρεμβαση απο ολους .. αλλα ειπα και γω τη γνωμη μου ελευθερα.. Tongue
κι εγω γι αυτη την αυστηρη Αμερικανοφερτη αυστηροτητα μιλαω Demitris
Απάντηση
Το πρώτο σε ποτηράκι?
Το τρίτο κόψε την γλάστρα,αλλη λύση δεν βλέπω,θα τεντωσει μέχρι το χείλος
Απάντηση
The
(28-06-2020, 23:43 )αρχαιος Έγραψε:
(28-06-2020, 23:20 )Demetris Έγραψε: Φίλε Αρχαιε , ειναι και επιχείρηση οι άνθρωποι.. δεν ειναι κακό..    (αλλα γράψτε τουλάχιστον τι strain πηρε ο ανθρωπος να ξερουμε.. !   Tongue )

κι εγω γι αυτη την αυστηρη Αμερικανοφερτη αυστηροτητα μιλαω Demitris

Χαχαχα εντάξει λοιπόν τα strains που πείρα είναι τα
https://ibb.co/7KDBvzh

(28-06-2020, 23:52 )Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Το πρώτο σε ποτηράκι?
Το τρίτο κόψε την γλάστρα,αλλη λύση δεν βλέπω,θα τεντωσει μέχρι το χείλος

Καλησπέρα φίλε μου όλα σε γλάστρα είναι λες το τελευταίο π είναι πολύ μικρό να κόψω την γλάστρα;επειδή και στα αλλά είχα το ίδιο θέμα τα γύρναγα λίγο στο πλάι έτσι να Μπέρνι ο ήλιος μέσα γτ ήταν βαθιά και τα κάλυπτε η γλάστρα να το κάνω και σε αυτό η να την κόψω;μεταφύτευση σε ποσό καιρό πρέπει να κάνω;; Και τι χώμα θα χρειαστώ; Αυτό το βρήκα από κάτι παλιές γλάστρες όμως τρ δν έχω άλλες κ θα πρέπει να αγοράσω από κάποιο φυτώριο
Απάντηση
[Εικόνα: lRY7VN9m.jpg]
Αυτό παραειναι χαμηλά,θα τεντωσει σίγουρα και μάλλον μετά θα τα παίξει
Αν δεν θες να χαλάσεις την γλάστρα και εισαι ελαφροχερης ρισκάρεις να το βγάλεις με την χούφτα
Το μικρό αν ειναι σε κανα μισολιτρο γλαστρακι μπορεί να θέλει δυο φορές ποτισμα καποια στιγμη,θα μπορούσες να το παρεις σπιτι
Στα αλλα μεταφύτευση δεν νομιζω να χρειαστει,αν εχουν κανα πεντοκιλο χωμα,αν χρειαστεί είναι μανικι
Απάντηση
(29-06-2020, 00:20 )Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: [Εικόνα: lRY7VN9m.jpg]
Αυτό παραειναι χαμηλά,θα τεντωσει σίγουρα  και μάλλον μετά θα τα παίξει
Αν δεν θες να χαλάσεις την γλάστρα και εισαι ελαφροχερης ρισκάρεις να το βγάλεις με την χούφτα
Το μικρό αν ειναι σε κανα μισολιτρο γλαστρακι μπορεί να θέλει δυο φορές ποτισμα καποια στιγμη,θα μπορούσες να το παρεις σπιτι
Στα αλλα μεταφύτευση δεν νομιζω να χρειαστει,αν εχουν κανα πεντοκιλο χωμα,αν χρειαστεί είναι μανικι

Χαχα φίλε όχι δεν είναι ελαφροχέρες καθόλου προτιμώ να κόψω την γλάστρα?..τώρα με μπέρδεψες λίγο πιο μικρό λες σε 05lt; Σύνολο είναι 4 τα 3 είναι οκ μεγάλα και αυτό π μ είπες να κόψω είναι το 4ο και το ποιο φρέσκο..αν δεις στης φωτό κάποιο από τα 3 τα μεγάλα είναι κάπως τσακισμένους ο κορμός του πρέπει να κάνω κάτι;όσο για μεταφύτευση η γλάστρες μ φενονται Μικρές έλεγα να της βάλω σε λίγο μεγαλύτερες και ότι άσχετος μανίκι τι εννοούμε;και πάνω από όλα ευχαριστώ για τον χρόνο σ?????
Απάντηση
Τωρα που ειναι μικρα ριχτα σε κομμένα μπουκάλια νερού καλύτερα (του ενος λιτρου Tongue ) αν δε φοβάσαι μην τα χαλασεις που λεει και ο Αλαφρό ..

Τωρα ειδα τι λες πιο πανω .. ξέχνα το.! Big Grin Cool
Απάντηση
Στην πρώτη φωτο φαίνεται μικρή η γλάστρα ,τέλος πάντων,αν θυμάσαι ποσα λιτρα χωμα έχει το καθένα γραψε
Δεν τα ξέρω τα φυτα αλλά αμα λες θα τα βάλεις στο παράθυρο και τρια λίτρα θα τους έφταναν,δυστυχώς θέλουν να τα βαραει κατακέφαλα για να πεις οτι θα βγει κατι
.
Το αλλο δεν ειναι τσακισμένος,απλά κοιτα δεξιά αριστερά

Εδω που τα λέμε δεν παίρνεις και ενα φωτοπεριοδου που είναι πιο στανταριζε και χειραγωγησιμα?
Έτσι,για καβαντζα στην καβαντζα

Και χώμα φρέσκο έπρεπε,τώρα δεν ξέρεις αν φταίει το χώμα ή κατι άλλο
Ίσως υπάρχει κατι να το εμπλουτίσει ζωντάνεψει απολυμανει μα δεν τα κατεχω αυτά
Απάντηση

Αρχαιε.... Πιστευω οτι καταλαβαινεις τι εννοω... Ποτε σου ειπε κανεις να μην εκφραστεις ελευθερα; Γραφεις καμενιες τωρα....
Τι σχεση εχει αυτο με τη διαφημιση ανταγωνιστων και που ειναι το παραλογο σε αυτον τον κανονα...;  Dodgy
Ασε που ειναι απο τους πρωτους μας κανονισμους Και εχεις συμφωνησει να τον τηρεις με την εγγραφη σου....

Οσων αφορα το φυτακι σου @Growlover ,  εισαι καλα για αρχη προστατευσε το τις πρωτες 10 μερες απο την υπερβολικη ζεστη μεχρι να παρει τις δυναμεις του. Καλο ειναι σιγα σιγα να ξεκινας κανα ψεκασματακι με λιγη λιπανση. (λιγη! προσοχη)

Η κοινοτητα αυτη ειναι κοινοτητα ελληνων καλλιεργητων, αλλα παραμενει να ειναι υπο την στεγη του καταστηματος μας, και αυτο στηριζουμε.-
https://gr420.info/store/
Συνεργάτες : https://www.sporadiko.gr
Και φυσικα ολες οι επισημες τραπεζες σπορων επιτρεπονται, γιατι προμηθευομαστε απο εκει ουτως η αλλως
Αυτα 2 καταστηματα ειναι, αλλα σποραδικα απλως δεν ειναι αποδεκτα να αναφερονται. Και αυτα δε τα λεω για τον αρχαιο, τα λεω γενικοτερα προς ολους, ο αρχαιος απο το 16 ειναι εδω υποτιθεται τα γνωριζει αυτα..

Αλλα εχουμε εκτροχιαστει παντελως απο το ζητημα.  Offtopic Dude Δεν βλεπω κανενα νοημα να συνεχιστει αυτη η κουβεντα για τους ανταγωνιστες...
Απάντηση
(29-06-2020, 07:55 )trompetas Έγραψε:
(28-06-2020, 22:57 )αρχαιος Έγραψε: Συγνωμη αν καταλαβα καλα,

Αρχαιε.... Πιστευω οτι καταλαβαινεις τι εννοω... Ποτε σου ειπε κανεις να μην εκφραστεις ελευθερα; Γραφεις καμενιες τωρα....
Τι σχεση εχει αυτο με τη διαφημιση ανταγωνιστων και που ειναι το παραλογο σε αυτον τον κανονα...;  Dodgy
Ασε που ειναι απο τους πρωτους μας κανονισμους Και εχεις συμφωνησει να τον τηρεις με την εγγραφη σου....

Οσων αφορα το φυτακι σου @Growlover ,  εισαι καλα για αρχη προστατευσε το τις πρωτες 10 μερες απο την υπερβολικη ζεστη μεχρι να παρει τις δυναμεις του. Καλο ειναι σιγα σιγα να ξεκινας κανα ψεκασματακι με λιγη λιπανση. (λιγη! προσοχη)

Η κοινοτητα αυτη ειναι κοινοτητα ελληνων καλλιεργητων, αλλα παραμενει να ειναι υπο την στεγη του καταστηματος μας, και αυτο στηριζουμε.-
https://gr420.info/store/
Συνεργάτες : https://www.sporadiko.gr
Και φυσικα ολες οι επισημες τραπεζες σπορων επιτρεπονται, γιατι προμηθευομαστε απο εκει ουτως η αλλως
Αυτα 2 καταστηματα ειναι, αλλα σποραδικα απλως δεν ειναι αποδεκτα να αναφερονται. Και αυτα δε τα λεω για τον αρχαιο, τα λεω γενικοτερα προς ολους, ο αρχαιος απο το 16 ειναι εδω υποτιθεται τα γνωριζει αυτα..

Αλλα εχουμε εκτροχιαστει παντελως απο το ζητημα.  Offtopic Dude Δεν βλεπω κανενα νοημα να συνεχιστει αυτη η κουβεντα για τους ανταγωνιστες...

Καλημέρα τρομπέτα θα συμφωνήσω...όταν λες λίγη λίπανση;;τι χρειάζεται να αγοράσω;άσχετο ξέρουμε στο περίπου ποσό μπορεί να βγάλουν αυτά τα φυτακια;;δν νμζ ότι Παρί βάση τις πληροφορίες του site;;είχε σκεφτεί να πάρω μόνο ένα root it για τος ροζες καθώς δεν γνωρίζω τπτ άλλο και μετά το trypack της biobizz αλλά δεν ξέρω ποιο το outdoor Η το indoor;;δώστε μου τα φώτα σας παιδιά!!

(29-06-2020, 00:39 )Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Στην πρώτη φωτο φαίνεται μικρή η γλάστρα ,τέλος πάντων,αν θυμάσαι ποσα λιτρα χωμα έχει το καθένα γραψε
Δεν τα ξέρω τα φυτα αλλά αμα λες θα τα βάλεις στο παράθυρο και τρια λίτρα θα τους έφταναν,δυστυχώς θέλουν να τα βαραει κατακέφαλα για να πεις οτι θα βγει κατι
.
Το αλλο δεν ειναι τσακισμένος,απλά κοιτα δεξιά αριστερά

Εδω που τα λέμε δεν παίρνεις και ενα φωτοπεριοδου που είναι πιο στανταριζε και χειραγωγησιμα?
Έτσι,για καβαντζα στην καβαντζα

Και χώμα φρέσκο έπρεπε,τώρα δεν ξέρεις αν φταίει το χώμα ή κατι άλλο
Ίσως υπάρχει κατι να το εμπλουτίσει ζωντάνεψει απολυμανει μα δεν τα κατεχω αυτά

Καλημέρα @ Αλαφροΐσκιωτος Θα σου πω με το μάτι κάνα 3 λίτρα πιστεύω καθώς τα έβαλα με την χούφτα π λέμε..παίζει ρόλο η ποσότητα με την γλάστρα ; Δλδ αν έβαζα ξρ ‘γώ μια 9lt θα έβγαινε πιο πολύ από το να της αφήσω στις ίδιες;
Απάντηση
Φιλε μου κατσε να σκασουν πρωτα τα φυτα Tongue ακομη δεν εχει πιασει η ριζα που λεμε
και ρωτας ποσο θα βγαλεις?
Αυτο ειναι αδυνατον να το πουμε!
Επισης για την λιπανση το rootit μονο καλο θα εκανε!
Για biobizz αναλογα αν θα εισαι indoor-outdoor παιρνεις τα αναλογα
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
Ενα απλο biobizz τριπλετα αν παρεις σε καλυπτει.

https://astirgrows.com/el/biobizz-try-pack-indoor-1397

Το grow ειναι για τη φαση που εισαι τωρα και για ολη την αναπτυξη του, Διαβαζεις τον οδηγο και τον ακολουθεις με ευλαβικη προσοχη Tongue

[Εικόνα: Biobizz%20feeding%20chart.jpg]
Απο τη δευτερη βδομαδα βαζεις απο 1ml grow στα ποτισματα, και αυξανεις αναλογως το μεγεθος του φυτου
Απάντηση
(29-06-2020, 08:40 )tilansia Έγραψε: Φιλε μου κατσε να σκασουν πρωτα τα φυτα Tongue ακομη δεν εχει πιασει η ριζα που λεμε
και ρωτας ποσο θα βγαλεις?
Αυτο ειναι αδυνατον να το πουμε!
Επισης για την λιπανση το rootit μονο καλο θα εκανε!
Για biobizz αναλογα αν θα εισαι indoor-outdoor παιρνεις τα αναλογα

Ναι δίκιο έχεις ξέρεις πως πάνε αυτα?..απλά δεν ξέρω αν θα τα έχω μέσα η έξω για αυτό δεν ξρ ποιοι να πάρω όποτε θα αγοράσω ένα rootit ποσό ρίχνω από αυτό ρε μάγκες;

(29-06-2020, 08:41 )trompetas Έγραψε: Ενα απλο biobizz τριπλετα αν παρεις σε καλυπτει.

https://astirgrows.com/el/biobizz-try-pack-indoor-1397

Το grow ειναι για τη φαση που εισαι τωρα και για ολη την αναπτυξη του, Διαβαζεις τον οδηγο και τον ακολουθεις με ευλαβικη προσοχη Tongue

[Εικόνα: Biobizz%20feeding%20chart.jpg]
Απο τη δευτερη βδομαδα βαζεις απο 1ml grow στα ποτισματα, και αυξανεις αναλογως το μεγεθος του φυτου

Οκ πότισμα ξέρω γώ κάθε μέρα χρειάζονται; Εγώ πάω λέμε τρ κατά τις 5 το μεσημέρι και ξανά πάω την άλλη μετά ποτέ 5 και 8 καμία φορά είναι οκ;;
Απάντηση
αυτο με το ποτισμα θα το δεις μονος σου με τον καιρο, πρεπει να κρατας εναν σταθερο κυκλο wet/dry.
Απάντηση
Το rootit ειναι για πρωτη τροφη!
Μετα περνας σε αυτα που κοιτας
Αν παρεις biobizz και με το grow-bloom κανεις δουλεια
Δυο μπουκαλια και ενα ασβεστιο-μαγνησιο
Αν τα εχεις εξω πιστευω θα θελουν καθε μερα νερο στις ωρες που πας..
Και εξαρταται βεβαια..εξω σε γλαστρα η στην γη?
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
(29-06-2020, 10:47 )trompetas Έγραψε: αυτο με το ποτισμα θα το δεις μονος σου με τον καιρο, πρεπει να κρατας εναν σταθερο κυκλο wet/dry.

Κατάλαβα όποτε θα δω πως θα το κάνω τι θα αλλάξει αν το βάλω σε μεγαλύτερη γλαστρα;

(29-06-2020, 11:01 )tilansia Έγραψε: Το rootit ειναι για πρωτη τροφη!

Κατάλαβα φίλε όποτε θα παραγγείλω το rootit και σε καμία βδομάδα το trypac της biobizz και θα τα ποτίζω κάθε μέρα με 1ml και από τα 3 σωστά;;

(29-06-2020, 11:01 )tilansia Έγραψε: Το rootit ειναι για πρωτη τροφη!

[size=x-large][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Δυο μπουκαλια και ενα ασβεστιο-μαγνησιο Εννοείς ξεχωριστά η θα τα έχει μέσα το trypack της biobizz ;;[/font][/size]
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)