Αξιολόγηση Θέματος:
  • 12 Ψήφοι - 4.83 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Green Crack /auto/Stealth GrowBox/CFL 200 W
Photo 
Γεια σας Παίδες... (φτου φτου την κοριτσάρα μου)

δέχομαι  συγχαρητήρια ...  Γεννήσαμε Γεννήσαμε! Smoke4

9/10=Ημέρα 1
[Εικόνα: wu58ar.jpg]
[Εικόνα: dzz152.jpg]
[Εικόνα: x455ba.jpg]

Αν και είχε λίγο δύσκολη γέννα ...(χρειάστηκε να της βγάλω το εσωτερικό από το τσόφλι με το χέρι γιατί κρατούσε κολλημένα τα πρώτα φύλα της)...η μπέμπα μου φαίνεται να θέλει να ζήσει πολύ  

προς το παρόν είναι σε κυπελλάκι κάτω από μια cfl 40w μέσα στο growbox.. 24/0 h

χώμα= BioBizz Light-Mix
νερό βρύσης = 6.6ph
Θερμοκρασία= 26c
υγρασία= 60
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση

ads by gr420info

καλη συνεχεια φιλε..
Απάντηση
Άντε ωραία πράγματα! Με το καλό!
“Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction.”
― Bob Marley
Απάντηση
Ευχαριστώ trom...να είσαι καλά...το πρώτο μου εσωτερικό grow ..

..άλλη φάση...κάθε μια ώρα το κοιτάω ..LOL

ρε τι πάθαμε
Απάντηση
Το ίδιο θα κάνω και εγώ είμαι σίγουρος! Περιμένω τα ΕΛΤΑ να φέρουν τα κορίτσια και ορμάμε!
“Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction.”
― Bob Marley
Απάντηση
με το καλό, θα γουστάρεις πολύ το μέσα, έχει άλλη φάση από το εξω το να τα έχεις συνέχεια δίπλα σου
Απάντηση
έχεις δίκιο Blues ,,,αλλά του εχω σπάσει τα νεύρα άνοιξε κλείσε την πόρτα  

ερώτηση προς όλους...τώρα που είναι μικρο κάνει να του ρίχνω κάνα ψέκασμα με νερό....ή θα του κάψει τα φύλα η λάμπα ?? 
Απάντηση
η 200αρα cfl δεν νομιζω να το καψει.
Καλη αρχη φιλε να σου ζησει.. Big Grin
Απάντηση
Καλή συνέχεια Sig !Δεν υπάρχει λόγος να ψεκάζεις το μωρό , έτσι κι αλλιώς δεν έχει φύλλα ακόμα για να απορροφήσει την υγρασία .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
Δεύτερη μέρα και ακόμα ζει η μπέμπα...τέντωσε και λίγο παρόλο που είναι στα 8cm από την cfl

...ψιλή την βλέπω να γίνεται  Big Grin.....γιαυτό μπήκε και ένα pc fan να την χαϊδεύει

πρόσθεσα και μια cfl 40w 2700k  μαζί με την 6500k....και έτσι ανέβηκα σε Θερμοκρασία στους 28c...(κάνει ζέστη ακόμα)

έφαγε και το πρώτο της  Φαγάκι...2 σταγόνες RootIt First Feed σε 5ml νερό (άμα δεν την κάψω θα είναι τυχερή)

Ημέρα 2
[Εικόνα: 2uynbkl.jpg]
[Εικόνα: 2s14y3b.jpg]
Loveleaf
Απάντηση
Ρε μην το ρίχνεις τίποτα το καημένο Big Grin Ρίξτου εκεί λίγο νεράκι και είναι έτοιμο
Ρε όταν έχω κέφια.. "Κάνω Παπάδες" σου λέω !
Απάντηση
καλό είναι το RootIt First Feed , καλό και το κορίτσι σου , μια χαρά τραβάει , καλή συνέχεια και μην την βλέπεις κάθε ώρα , κάθε 5 ώρες να βλέπεις και διαφορά . :-)
Απάντηση
Καλησπέρα συνκαλλιεργητές...  το grow συνεχίζεται ...και η μπέμπα είναι μια χαρά  Loveleaf

από μεριά μου άρχισα και συνεχίζω να μαθαίνω.....σήμερα έμαθα οτι το νερό που εχω ρυθμίσει το ph...δεν το κρατάει ρυθμισμένο    επ' αόριστον   Big Grin ....το πολύ μια δυο μέρες

(εδω έχω ερώτηση..παίζει σημασία αν το εχω κλειστο σε μπουκάλι ?)

δεύτερον το νερο που είχα εξω να εξατμιστεί το χλώριο...απο 7,7 που ήταν...πήγε 8,8   Huh

συμπέρασμα....καθε φορά που ποτίζω πρέπει να τσεκάρω το ph

όπου κάνω λάθος ή λεω καμιά βλακεία....ελεύθερα παιδια διορθώστε με

Ημέρα 4
[Εικόνα: 21azebc.jpg]

και για να μην ξανά μείνω  απο σπόρους...έμαθα οτι πρέπει να εχω καβατζα    Big Grin  Big Grin

[Εικόνα: 2la643s.jpg]
Απάντηση
Το νερο αντιδραει με το οξυγονο και ανεβαζει το πεχα , αυτο το προβλημα υπαρχει και στην υδροπονια οταν εχουμε πολλες αεροπετρες , καλα ειναι το μπουκαλι να ειναι κλειστο , και να ξαναβλεπεις λιγο πριν ποτισεις .
Απάντηση
να είσαι καλά xasikliks.....κάθε πληροφορία την εκτιμώ πολύ

όσο και να διαβάζω τα φόρουμ εδώ και έξω ....πάλι δεν ξέρω τίποτα
Απάντηση
Γεια σας παίδες....ή ανάπτυξη συνεχίζεται και το κορίτσι  χαίρει άκρας υγείας   Loveleaf

νεράκι κανονικά 6,6ph ...και σήμερα έφαγε και φαγακι...2-3 σταγόνες Amino 16

ετοιμάστηκε και το σπίτι που θα μετακομίσει ....Το Χώμα  Light·Mix® με 10% coco που συμπλήρωσα ..σε 7L πάνινη

Ερώτηση....πότε λέτε να κάνω την μεταφορά ? ?

υπόψιν.. είναι αυτόματη η κοπέλα  Cool  

Ημέρα 6
[Εικόνα: 641frb.jpg]

H μεταφύτευση θα γίνει όσο το δυνατόν με το μικρότερο στρες ..
..το κυπελλάκι που την φιλοξενεί τώρα είναι απο φελιζόλ  και απο πριν κομμένο περιμετρικά ..
..έτσι θα ανοίξει πολύ εύκολα και θα αλλάξει θέση με αυτό που ειναι είδη στην γλάστρα

[Εικόνα: zntvtt.jpg]
Peace-and-love-033
Απάντηση
Μια χαρα σε βρισκω αγορινα και παει περιφημα το μωρο.
Κοιτα απο την στιγμη που το αυτοματο εχει 3 βδομαδες αναπτυξη στανταρ,θα πρεπει να κανεις την μεταφυτευση μεσα σε αυτες τις 3 βδομαδες σιγουρα...

Εγω θα ελεγα να το αφησεις κανα 4ημερο ακομα να δεις την αναπτυξη του και να του κανεις την μεταφυτευση ετσι ωστε να εχει και μερικες μερες ακομα αναπτυξης στην 7λιτρη γλαστρα.
...Στο δρόµο βγήκες για τον Όλυµπο θνητέ ονειροπόλη, που στο µυαλό σου έβαλες µικρών θεών την πόλη...
Απάντηση
Καλή αρχή Smile Εγώ θα έλεγα να περάσουν λίγες μέρες ακόμα για τη μεταφύτευση, στο κλείσιμο της 2η βδομάδας θα πρότεινα να έχει αναπτύξει και τις ρίζες του.
Απάντηση
Καλημέρα παιδια...ευχαριστώ για τις απαντήσεις

τώρα καταλαβαίνω γιατί προτιμάτε τα φωτοπεριόδου ..

..σε περιορίζουν τα αυτόματα στις μεταφυτεύσεις και στο έλεγχο ύψους και κορυφών
Απάντηση
Καλη αρχη sig μια χαρα τα πας βλεπω εχει και σπορους της αγαπημενης μου Πυραμιδας,Καλη συνεχεια ευχομαι....
Απάντηση
Big Grin από εσένα ζήλεψα GrowC.. (μετά την πατάτα που έφαγα με τα super-lemon-haze-auto)

καλή τράπεζα φαίνεται...την ίδια μέρα αποστολή σε 10 μέρες σπίτι μου συστημένα...και φθηνά

το επόμενο μου grow θα είναι αυτα....θα προηγηθεί η δικιά σου εμπειρία που την παρακολουθώ απο την αρχή
Απάντηση
Βαζω για 3η φορα τα Τουτ και εχω πολυ καλη εμπειρια απο την πυραμιδα επισης εχουν αψογη υποστηριξη καθως με τις γαμωτραπεζες δεν μπορουσα να κανω την αγορα με την καρτα μου ετσι τους εστειλα e-mail να στειλω τα λεφτα με φακελο και παρολο που δεν ειχαν τετοιο option αγορας μου απαντησαν θετικα και μαλιστα στα Ελληνικα anyway το Τουτ ειναι το αγαπημενο παιδι της οικογενειας Tongue και ιδανικο γα αρχαριους.
Στο τελευταιο γκροου εδωσε κατι λιγοτερο απο 400 γρ ξερης φουντας κατω απο 600 watt(για τα δεδομενα μου ειναι παρα πολυ καλο νουμερο) σκεψου ειχαν γυρει τα δεντρα απο το βαρος.

Επισης εχω δοκιμασει το Lennon το οποιο ειχε μια οξυνη χαλια γευση και τραβηξε αν θυμαμαι καλα 13 εβδομαδες η ανθοφορια και πηρα μονο 120 γρ αλλα τα εκανα μανταρα σε εκεινο το grow Smile
Απάντηση
(10-12-2015, 09:41 PM)sig-p239 Έγραψε: Καλησπέρα συνκαλλιεργητές...  το grow συνεχίζεται ...και η μπέμπα είναι μια χαρά  Loveleaf

από μεριά μου άρχισα και συνεχίζω να μαθαίνω.....σήμερα έμαθα οτι το νερό που εχω ρυθμίσει το ph...δεν το κρατάει ρυθμισμένο    επ' αόριστον   Big Grin ....το πολύ μια δυο μέρες

(εδω έχω ερώτηση..παίζει σημασία αν το εχω κλειστο σε μπουκάλι ?)

δεύτερον το νερο που είχα εξω να εξατμιστεί το χλώριο...απο 7,7 που ήταν...πήγε 8,8   Huh

συμπέρασμα....καθε φορά που ποτίζω πρέπει να τσεκάρω το ph

όπου κάνω λάθος ή λεω καμιά βλακεία....ελεύθερα παιδια διορθώστε με

Ημέρα 4
[Εικόνα: 21azebc.jpg]

και για να μην ξανά μείνω  απο σπόρους...έμαθα οτι πρέπει να εχω καβατζα    Big Grin  Big Grin

[Εικόνα: 2la643s.jpg]

ελα ρε τρελε να σε ροτησω απο που τα πιρες αυτα???
Απάντηση
από ..Pyramid Seeds... cartelgr...κατευθείαν από την τράπεζα ..Βαρκελώνη Ισπανία

από την παραγωγή στην κατανάλωση ....με κάρτα

(η δικιά μου για κάποιο λιγο περνάει για όλες τις αγορές από εξωτερικό )
Απάντηση
χμμ ωραια ευχαριστω για την ενημερωση αγορινα.ναι την ξερω αυτην την bank
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)