Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποικιλίες για θεραπευτικό Effect για RSO λάδι.
Ο τιτλος τα λεει ολα.  Οι ποικιλιες που ψαχνω ειναι μονο INDICA με οσο το δυνατο ποσοστο αναλογιας.
Αυτο που θελω να κανω ειναι ενα μιξ με λαδια/ με 5-6 προφιλ ποικιλιων μονο για θεραπευτικη χρηση. Και για το βραδυ για υπνο καθαρα.
Δε με ενδιαφερει καθολου η γευση, το αρωμα , η οτι αλλο μπορει να ενδιαφερει στη ψυχαγωγικη.
Οι ποικιλιες που εχω βρει ειναι οι παρακατω. τις βλέπεται και μου λετε αν κανουν, η δεν κανουν η εχετε καποια αλλη προταση
το  Cannatonic ειναι το μονο για CBD που θα βαλω. Εκτος αν υπαρχει καποιο καλυτερο.

5 η 6 υπολογιζω. Αυτόματα.

Super Skunk •
Kalashnikova •
Green Crack •
Gorilla Glue Auto •
Northern Lights Automatic •
Purple Queen ? Cannabis Seeds - Royal Queen Seeds
Blueberry Kush Auto •
White Rhino •
Quick Critical •
Blue Cheese Auto •
Critical+ 2.0 Auto •
Super Hash (Pyramid Seeds) *ΠΡΟΣΦΟΡΑ* | σποράδικο.gr
Purple Kush τριμηνίτικο (σποραδικο) | σποράδικο.gr
Kalashnikova (Greenhouse Seeds) | σποράδικο.gr
Northern Light Automatic
White Domina
Auto Anesthesia •
Afghan Kush Ryder (World Of Seeds) | σποράδικο.gr
G14 (FastBuds) | σποράδικο.gr
Oaseeds Himalaya
Og Kush •
Bubba Kush (Dinafem Seeds) | σποράδικο.gr
Master Kush •
Bubble Kush Automatic (Royal Queen Seeds) | σποράδικο.gr
Απάντηση

ads by gr420info

Καλα κωματα
Μονο οτζι κους και νλ ξέρω,το οτζι θα έλεγα οτι είναι για ολη την ημέρα
Κανένα landrace ,ψαχτηκες κατα κει?
Lebanese ξέρω γωοχι της ace απο rsc,

Επίσης το κανατονικ το δίνει ιντιγκοσατιβα 50/50
Τώρα τα μαθαινω τα σιμπιντια,απλα σκέφτομαι οτι εχω ενα κυρίως σατιβα,στην αρχη με εριχνε ταμπρουμυτα,το συνηθισα όμως γρήγορα και τωρα με κρατάει σε εγρήγορση
Δικα μου συμπεράσματα,ασχετος όπως είπα
Απάντηση
Ευχαριστω Αλαφρό !
To κανατονικ ειναι για λαδι CBD. Η και ατμιστο.
Το lebanese που βρισκεται
landrace επισης δε μου βγαζει ενα αλλα πολλα.
Απάντηση
Real seed company
Σορυ
Έτσι ειπα ενα,δεν εχω δοκιμάσει απλα πιστεύω στα landrace
Κι εσυ απο οτι εχω καταλάβει ψάχνεις γερα φυτά
Απάντηση
(07-20-2020, 11:12 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Real seed company
Σορυ
Έτσι ειπα ενα,δεν εχω δοκιμάσει απλα πιστεύω στα landrace
Κι εσυ απο οτι εχω καταλάβει ψάχνεις γερα φυτά

Φιλε Αλαφρο, για αυτοματα λεω να βαλω.. αυτα ειναι για εξω ..;
Απάντηση
Εξω ειναι εκατοντάδες χρόνια,πολλα δουλεύουν και μεσα
Αλλά είναι ρεγκιουλαρ,δεν θα έχεις όρεξη για τέτοια
Αυτόματα οχι,δεν εχω σταμπαρει κανένα να πληροί τις προδιαγραφές σου
Βασικά με έχει παραξενεψει ενα της cannabia αλλά είναι σατιβα λέει
Κατάφερε κι έβγαλε ρεγκιουλαρ αυτόματο σταθεροποιημενο στο τιγκα cbd και βγάνει και 200γραμμάρια λέει
Έπαθα
Μετα ειδα τιμη και ξαναεπαθα

Το βγάζει και φεμ,15€ ο σπόρος

Ξέρω σε κατατοπισα
Ε οτι μπορεί ο καθείς
Απάντηση
Μια χαρα με κατατοπισες .. ποιο λες της cannabia (α δεν ειναι αυτοματο ε..?)
Απάντηση
Swiss dream auto cbd
Δεν το θυμόμουν
Έχει reg και fem αλλά δεν τα ξεκαθαρίζει η σελίδα τους
Απάντηση
Το κακο μ αυτα τα σπορια, ειναι οτι δεν εχουμε κριτικες..
--------------------------------------------------

Το Swiss Dream Auto CBD έχει εκτραφεί επιλεκτικά για να παράγει μερικά από τα υψηλότερα επίπεδα CBD στην αγορά, μαζί με εξαιρετικά χαμηλά επίπεδα THC. Με αναλογία CBD: THC 35: 1, τα άνθη αυτού του στελέχους περιέχουν ένα τεράστιο 20% CBD μαζί με μόνο 0,6% THC.

Ορισμένοι χρήστες ψυχαγωγίας αγαπούν τον high που του κάνουν να νιώθουν τα CBD και προτιμούν να καπνίζουν πλούσια σε CBD στελέχη καθ ‘όλη τη διάρκεια της ημέρας για να παραμείνουν εντελώς παραγωγικοί. Όταν πρόκειται για φαρμακευτική χρήση, η CBD παρουσιάζει μερικά εντυπωσιακά οφέλη για την υγεία σε επιστημονικά και ασυνειδήτο περιβάλλοντα, συμπεριλαμβανομένων αντιοξειδωτικών, αντιφλεγμονωδών, νευροπροστατευτικών και αγχολυτικών επιδράσεων. Τα στελέχη όπως το Swiss Dream Auto CBD παρέχουν μια καλά στρογγυλεμένη επιλογή για τους ασθενείς που αναζητούν πλήρη ανακούφιση.

Αυτό το στέλεχος είναι ιδανικό για την κατασκευή εκχυλισμάτων με βάση το CBD και προϊόντων όπως βάμματα, έλαια και βρώσιμα. Ομοίως, μπορεί να φορτωθεί σε bong και joints και να απολαύσει κατά τη διάρκεια μιας συνεδρίας καπνού για να προσθέσει στους παγωμένους κραδασμούς.

ΚΑΘΑΡΕΣ, ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΓΕΥΣΗ

Αυτή η κυρίαρχη ενδεικτική ποικιλία προσφέρει ένα χαλαρωτικό, καθαρό και λεπτό αποτέλεσμα που κάνει θαύματα για να διευκολύνει το μυαλό και να ενισχύσει την εστίαση. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιαδήποτε ώρα της ημέρας από νωρίς το πρωί έως αργά το βράδυ, προκαλώντας αισθήματα ικανοποίησης και διαγραφής οποιουδήποτε παρατεταμένου στρες και άγχους.

Το προφίλ τερπενίου που παράγεται από τα τρίχωμα του Swiss Dream Auto CBD έχει ως αποτέλεσμα ευχάριστα αρώματα και γεύσεις φρούτων, πεύκων και γης.

Το Swiss Dream Auto CBD παράγει παχιά και βολβοειδή άνθη που αναδύονται από λεπτούς και μακριούς μίσχους. Παρουσιάζει μια πράσινη εμφάνιση και μπορεί να καλλιεργηθεί επιτυχώς τόσο σε εσωτερικούς όσο και σε εξωτερικούς χώρους. Το Swiss Dream Auto CBD είναι ένα πολύ εύκολο στέλεχος ανάπτυξης, το οποίο την κάνει τέλεια για αρχάριους που θέλουν να μπουν στον κόσμο της καλλιέργειας.

Τα φυτά φθάνουν σε ένα μέσο ύψος μεταξύ 60-90cm όταν μεγαλώνουν σε εσωτερικούς χώρους, καθιστώντας το στέλεχος αρκετά μικρό στο ύψος. Αυτό το μικρό μέγεθος σημαίνει ότι το Swiss Dream Auto CBD μπορεί να καλλιεργηθεί με μυστικότητα στο πλαίσιο μιας μικρής επιχείρησης οικιακής ανάπτυξης. Οι καλλιεργητές μπορούν ακόμη και να καλλιεργήσουν αυτό το στέλεχος μέσα σε εφεδρικά ντουλάπια και κιβώτια. Λαμβάνοντας υπόψη το μέγεθος της, μπορεί ακόμα να βγάλει εντυπωσιακές αποδόσεις 400g / m² όταν καλλιεργούνται σε κλειστούς χώρους.

Τα υπαίθρια φυτά είναι σε θέση να παράγουν 200 γραμμάρια / φυτό και να μεγαλώνουν σε ύψη 70-100 εκατοστά. Μέσα σε περίπου 65 ημέρες από τους σπόρους, τα φυτά Swiss Dream Auto CBD θα είναι έτοιμα για συγκομιδή.

Γενετική Ruderalis / Indica / Sativa

Χρόνος ανθοφορίας 63-65 ημέρες από τον σπόρο προς τη συγκομιδή

THC 0,6%

CBD 20%

CBD: THC 33,3: 1

Απόδοση (Εσωτερική) 400 gr / m²

Απόδοση (εξωτερική) 200 γρ. / Φυτό

Ύψος (Εσωτερική) 60-90 εκ

Ύψος (Εξωτερική) 70-100 cm

Χρόνος Συγκομιδής (Εξωτερικός) Οκτώβριος
Απάντηση
Ναι κι εγω δεν βρηκα πολλα
Ενας έλεγε ουαου,αλλος έλεγε τοπ γκρατσιας,αλλος οτι του έβγαλε μούχλα..εκει κολλησα και λεω ασε για την ωρα
Απάντηση
Παντως το κανατονικ εχει ιστορια σαν θεραπευτικα CBD ποικιλια.. δες τι λενε γιαυτο.. οποτε λεω να μην το παιξω στα ζαρια ..
Απάντηση
Δικιο έχεις αν ειναι για λαδι θέλει κατι ισορροπημένο διοτι κρατάει ώρες και ωρες
Στην αρχη ειχα βάλει μονο ιντιγκες και την αλλη μερα κρεμιοταν η μουρη μου σαν λιωμένο παγωτό
Εμενα τουλάχιστον
Απάντηση
Ναι, για λαδι θελει χωρις THC. Η μεχρι 1-5% περιπου που δεν παραγει ψυχοτροπο αποτελεσμα.. τωρα δεν ξερω ακριβως σε ποιο ποσοστο ξεκιναει το ακουσμα , περα απο τα επισημα ορια του κρατους, νομιζω οτι ειναι το 2-3% περιπου..
Απάντηση
Ξέρω γω,αν δεν δοκιμασεις διάφορα να βρεις το δικο σου..
Αν είχαμε ενα κοφι σοπ χωρις καφέ ,καλά θα ήταν
Απάντηση
Ναι.. η εναι σαιτ που να ειχε κριτικες για ολα τα στραιν .. χαχαα τι λεω τωρα ε..? εφυγα ρουκετα για το κρεβατοσκαφος αδερφε ! Pc Punch Pc Punch Volcanodude Hat off Clap kat

(07-21-2020, 01:53 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: ....και την αλλη μερα κρεμιοταν η μουρη μου σαν λιωμένο παγωτό

χαχααααααααααααααααααα

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin   Volcanodude  Good Night
Απάντηση
Ειδες?..θα σου γραψω ενα σιντι να πέφτεις ξερός
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)