Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
αργησα να το σκασω...
Καλησπερα κοπέλια,

Αργησα φετος και εσκασα ενα σπορακι στις 17 ιουνιου γιατι ηθελα να μην ξεφυγει σε μεγεθος.
Τις πρωτες 5 μερες το ειχα κατω απο ενα δεντρο κα  ξεμακρυνε ο λαιμος του κάργα στην προσπαθεια του να βρει τον ηλιο και ετσι
το πηρα απο εκει και το εβαλα κατω απο  λαμπα στο παραθυρο της κουζινας ωστε να κοντρολαρω καλυτερα το υψος του.
Το αφησα  λοιπον 5-6 μερες στην λαμπα και την εκλεινα 5-6 ωρες την ημερα αλλα γενικα επαιζε και αλλη πηγη φωτος π.χ απορροφητηρα,φως κουζινας κλπ οποτε δεν ειχε πληρως σκοταδι.
Μετα λοιπον που εκατσε 6 μερες στην λαμπα  και εν τελει αφου μεγαλωσε λιγο, το εβγαλα εξω στον ηλιο στις 30 ιουνιου οπου ειναι εως και σημερα.
Παει μια χαρα και ειναι 45 ποντους και το ερωτημα μου ειναι θα μπει στην ανθοφορια τον αυγουστο οπως θα επρεπε ή τον ηπια και καλα χριστουγεννα θα το τρυγίσω????
Αυριο θα το βγαλω και φωτο να το ανεβασω...
Απάντηση

ads by gr420info

Αν δεν μας πεις ποικιλία δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πότε στο περίπου θα μπει ανθοφορία.

Σημείωσε πως ο χρόνος που δίνουν οι εταιρίες είναι για καλλιεργειες αλάνθαστες κάθε τι που δεν θα του αρέσει του φυτού ίσως να καθυστερεί και λίγο

Καλή τύχη έχεις ακόμα κάνα 10 ήμερο ανάπτυξη στα σιγουρα ακόμα και αν είναι 100% ιντικα ο σπόρος σου βέβαια διαφέρει και από μέρος σε μέρος αλλιώς όταν είσαι Κρήτη αλλιώς Αθήνα και αλλιώς Θεσσαλονίκη
Απάντηση
Είναι sativa dominant από
Dutch Passion και λέγεται frisian Duck.
Παραθέτω το ΛΙΝΚ τους αν και δεν λέει και πολλές πληροφορίες...
https://dutch-passion.com/en/cannabis-se...isian-duck
Ειμαι στον κάμπο των Χανίων
Απάντηση
κανεις δεν μπορει να ξερει,λογω του οτι το ειχες μεσα σε πολλες ωρες φωτος,
ακομη κι αν αυτο ηταν λιγοστο,δεν εχει να κανει..
υπαρχει περιπτωση να ανθισει κανονικα,γυρω στα μεσα-τελη αυγουστου...
η να ανθισει νωριτερα ,αλλα να κοψεις και να συνεχισει να δινει...
η και να ανθισει γρηγοροτερα αλλα να τελειωσει κανονικα,οκτωβρη δλδ...
και μια-σπανια θα ελεγα- περιπτωση να βγει ερμαφροδιτο,που δεν το ευχομαι φυσικα.
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
Diaolina όταν λες '' αλλα να κοψεις και να συνεχισει να δινει'' εννοείς να παπαδιάζει και να μεγαλώνει ταυτόχρονα??
Απάντηση
ναι,αλλα εφοσον ειναι φωτοπεριοδου,μπορεις να κατεβασεις το υψος των κλαριων,
δεν καταλαβα γιατι δεν το εκανες και εξ αρχης...
Απάντηση
Εννοείς να κάνω κάποιο training του στυλ το πινγκ?
αν αυτό εννοείς, έχω κάνει τοπινγκ στο κεντρικο κλαδί και σε 4-5 πλαϊνά...
Απάντηση
Εμένα 3 φυτά Frisian Duck που έχω στον κήπο μόλις ξεκίνησαν ανθοφορία...
Απάντηση
(07-26-2020, 10:54 AM)hey_rasta Έγραψε: Εννοείς να κάνω κάποιο training του στυλ το πινγκ?
αν αυτό εννοείς, έχω κάνει τοπινγκ στο κεντρικο κλαδί και σε 4-5 πλαϊνά...

οχι,πλεον θα τραβας και θα δενεις απαλα σιγα σιγα τα κλαρια
να πηγαινουν προς τα κατω...
Απάντηση
Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Εσύ φιλος littlemarmaid πότε τα εβαλες και σε ποιον τόπο μενεις (αν θες απαντας βεβαια) ?
δυστηχως εγώ ειμαι εκτός κρητης για διακοπες και θα γυρισω σε κανα 10ημερο στα μωρά μου.
ο μπάρμπας που αφησα να μου ποτιζει τους κηπους δεν εχει ιδεα οπότε μεχρι να γυρισω δεν θα μαθω και θα με τρωει το μαραζι χεχε...

diaolina νομιζω δεν θα χρειαστει να τα δενω για να τα κρυψω ,θα ειμαι κομπλε σε υψος...
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)