[Outdoor] Mephisto Genetics, RQS, WeedSeedsExpress ημερολογιο εξωτερικης
#51
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.

Νομιζω πρεπει να κλεισω το ημερολογιο μιας και δεν το εκανα τοσο καιρο.

εχω χασει πολυ φωτογραφικο υλικο γιατι ο σκληρος μου δισκος εγινε corrupted και ειχα εκει ολα τα αρχεια...

εχει καποιο θεμα και δεν μπορω να ανεβασω τις φωτογραφιες οποτε θα προσπαθησω να τις ανεβασω στο imgur και θα το ποσταρω εδω
imgur link: https://imgur.com/a/vEKytOe?nc=1
Λοιπον θα ξεκινησω με τα νουμερα.



Πρωτο στο ζυγι ηρθε το HubbaBubbaHaze(Mephisto Genetics) με 38γ. Βγηκε αρκετα αερατο και τα παπαδακια δεν ειχανε πρηστει. το εκοψα στις 4/11(μερα 95+) οπου τα trichomes ηταν σχεδον ολα χρυσαφια. Μετα απο ενα μηνα cure ηταν εξαιρετικο γαρο, ειχε εντονη φρουτωδη γευση ωραια μαστουρα χωρις να ναι πολυ δυνατη και εγινε το περισσοτερο μωβ. εβγαζε κιφ σαν τρελο γενικα (πανινη 7λιτρη )



Δευτερη θεση: Girl Scout Cookies(WeedSeedsExpress) 31γ. Στουμπωμενα και σφιχτα παπαδακια αυθεντικη Girl Scout Cookies μυρωδια και πολυ ωραια μαστουρα, καπως υπνοτικο



Τριτη θεση: Ghost Toof(Mephisto Genetics) 28γ. Αυτο ειναι το καλυτερο στραιν που εβαλα σε αυτο το grow. 10/10 απο ολες τις αποψεις.  Κρυσταλοι πολλοι; τσεκ. Πικαντικη μυρωδια; τσεκ, Στουμπωμενα παπαδακια; Τσεκ! φρουτωδη γευση; Τσεκ! Αριστο πραγματικα αριστο! Αυτο το αυτοματο αξιζει πραγματικα να το τρεξετε!



Τεταρτη θεση: Green Gelatos (RQS) 28γ εκαστος. Γενικα σαν φουντα δεν με τρελανε να πω την αληθεια αλλα οι φιλοι μου παθανε πλακα. Το ενα βγηκε με πολυ φυλλωδη παπαδακια το αλλο με ψηλο-πρησμενα.. Δεν ξερω περιμενα να βγουν λιγο πιο λαχταριστα



πεμπτη-θεση: Fugue State 19γ Κοπηκε στις 69 μερες, μολις αρχισε να βγαζει τα πρωτα χρυσα trichomes. ηταν σε 7λιτρη πανινη αλλα το ταλαιπωρησα πολυ αλλα εβγαλε τρομερα παπαδια με απιστευτη μυρωδια. πολυ κοντινο στο Walter White (Mephisto και ειναι ο πατερας αυτου του στραιν) το οποιο ετρεξα στο επομενο μου grow.



Εκτη και τιμιτικη θεση ανοικει στο Walter White το οποιο εβγαλε 22γ. Το εκοψα την 75-77η μερα και εβγαλε 23γ κατω απο 150w λεντ προβολων. Οπως και το fugue και αυτο ειχε απιστευτη γευση και τρομερη μαστουρα. το τελειωσα σε 6 μερες. Εκανε curing απο τις 27/11 και το τελειωσα στις 7 δεκεμεβρη.

Smoke reprot:

1) το ghost toof ηταν το πιο καλο απο ολα εντωνη γευση και ωραια μαστουρα, ο,τι πρεπει για wake and bake με καφε και μαθημα. επισης πολυ ωραιο σε συνδιασμο με το girl scout cookies. Επισης εβγαζε γελοια ποσοτητα κιεφ Bag appeal 9/10
2) fugue state τρωμερη γευση πολυ δυνατη μαστουρα, αυτο το επινα με το κουταλακι, σιγα σιγα να μεινει! δεν μπορω να περιγραψω τη γευση του ομως ειχε πολυ φρουτενια μυρωδια. Πολυ κιεφ. bag appeal 9/10
3) Girl Scout cookies , σκληρα χοντρα παπαδακια που κολλαγαν στο χερι. εριχνε αρκετο κιεφ. Bag appeal 7.5/10
4) HubbabubbaHaze: γευση φρουτων τσιχλοφουσκας ,πανεμορφο φυτο. πολλα πολλα παπαδακια αλλα δεν βγηκανε πρησμενα. Ισως αυτο να ναι και το μονο παραπονο μου 6.5-7/10
5) Gellato 1: To gellato που δν ηταν ερμαφροδητο εγινε τρομερο φουντι απο την αρχη του cure. Χοντρα παπαδια και λιγα μωβακια. Μυρωδια Diesel οκ μαστουρα οχι τιποτα το τρομερο, εμενα δεν με τρελανε αλλα αρεσε στους φιλους πολυ. bag appeal 7/10
gellato 2: Πολυ εεεχ κι αυτο αρεσε σε φιλους αλλα αυτο δεν μου αρεσε οπως βγηκε και βγηκε πολυ διαφορετικο απο το αλλο. bag appeal: 5/10
bonus round: Walter White : Σχεδον ιδιο με το fugue state φρουτενια μυρωδια απαλη γευση και μαστουρα κατακεφαλη

Τι εμαθα σε αυτο το grow:

Λοιπον τα μεφιστο βγαζουν θηρια φυτα πανεμορφα.

Το μεγεθος της γλαστρας καθοριζει την ποσοτητα που θα βγαλεις. Γενικα θεωρω πως για τον ογκο γλαστρων που ειχα (5 και 7 λιτρα) το οτι εβγαλα φυτα που εφτασαν ολα τους 60 ποντους και εβγαλαν 30γ το καθενα πανω κατω το μεγεθος το τερματισα.

πηρα νεα τεντα, φωτα κλπ οποτε εχει ξεκινησει season 2 με εσωτερικη τωρα παλι με τα αγαπημενα Ghost Toof και το πρωτο φ/π δωρακι απο φιλο, καποιο dinafem (og kush η berry cookies η καποιο αλλο).
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Mephisto Genetics, RQS, WeedSeedsExpress ημερολογιο εξωτερικης - από Treenoded - 31-12-2020, 16:30

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)