Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σπορά σεπτεμβιου
Καλησπερα σκέφτομαι να βάλω 2 αυτόματα στο μπαλκόνι! Ζω σε περιοχή με καλές καιρικές συνθήκες όχι βαρ χειμώνα τι λέτε να το επιδιώξω ;;
Απάντηση

ads by gr420info

(25-08-2020, 17:04 )Gatos94 Έγραψε: Καλησπερα σκέφτομαι να βάλω 2 αυτόματα στο μπαλκόνι! Ζω σε περιοχή με καλές καιρικές συνθήκες όχι βαρ χειμώνα τι λέτε να το επιδιώξω ;;

Καλησπέρα! Γιατί δε παίζεις με φ/π? 
 τέτοια εποχή θα πάρεις την ίδια ποσότητα και μου φαίνονται πιο εύκολα φυτά (πιο διαχειρίσιμα) , ενώ τα αυτόματα χρειάζονται πολλές ώρες φωτός. 

Ας σου πει και κανένας πιο έμπειρος βέβαια
Peace-and-love-033
Απάντηση
(25-08-2020, 22:44 )Sifis420 Έγραψε:
(25-08-2020, 17:04 )Gatos94 Έγραψε: Καλησπερα σκέφτομαι να βάλω 2 αυτόματα στο μπαλκόνι! Ζω σε περιοχή με καλές καιρικές συνθήκες όχι βαρ χειμώνα τι λέτε να το επιδιώξω ;;

Καλησπέρα! Γιατί δε παίζεις με φ/π? 
 τέτοια εποχή θα πάρεις την ίδια ποσότητα και μου φαίνονται πιο εύκολα φυτά (πιο διαχειρίσιμα) , ενώ τα αυτόματα χρειάζονται πολλές ώρες φωτός. 

Ας σου πει και κανένας πιο έμπειρος βέβαια

Φ/π τετοια εποχη θα ειναι κριμα γιατι με το που φτασει το δευτερο κομβο θα μπει σε ανθοφορια οποτε σιγουρα θα ναι χειροτερο απο αυτοματο λογω μικρου μεγεθους. Το θεμα ειναι πως πρεπει να ξεκινησεις χτες! τα αυτοματα εχουν ζωη απο 60 μεχρι και 100 μερες οποτε διαλεξε μια καλη ποικιλια που θα ειναι γρηγορη οπως κανα og kush! αν πιστευεις οτι θα χεις καλο φως (τουλαχιστον 6-7 ωρες κατακουτελα) πηγαινε για κανα τετοιο.

Εχεις εμπειρια απο καλλιεργειες @Gatos94 ;
Απάντηση
@JenteGrows όχι δεύτερο φυτό θα είναι! Ότι και να πω θα πω ψέμματα για τον ήλιο πιστεύω πως ναι..αυτό π με ενδιαφέρει είναι να έχω ένα ποσοστό 80% να βγάλω φυτό αυτή την εποχή και αν πάει τόσο χάλια εντάξει δεν έγινε κάτι τι είχαμε τ χάσαμε...

@Sifis420 ναι απλά αυτόματο σε 80-100 μέρες βγαίνει μετά πάει μπήκε χειμώνας δλδ πιστεύω ότι με ΦΠ είναι χαμένο από τώρα!
Απάντηση
(26-08-2020, 23:47 )Gatos94 Έγραψε: @JenteGrows  όχι δεύτερο φυτό θα είναι! Ότι και να πω θα πω ψέμματα για τον ήλιο πιστεύω πως ναι..αυτό π με ενδιαφέρει είναι να έχω ένα ποσοστό 80% να βγάλω φυτό αυτή την εποχή και αν πάει τόσο χάλια εντάξει δεν έγινε κάτι τι είχαμε τ χάσαμε...

@Sifis420 ναι απλά αυτόματο σε 80-100 μέρες βγαίνει μετά πάει μπήκε χειμώνας δλδ πιστεύω ότι με ΦΠ είναι χαμένο από τώρα!

Εγώ σαν αρχάριος δυσκολεύτηκα με τα αυτόματα,  δεν συγχωρούν λάθη,  δοκίμασε όμως δεν χάνεις κάτι..
Peace-and-love-033
Απάντηση
(27-08-2020, 00:30 )Sifis420 Έγραψε:
(26-08-2020, 23:47 )Gatos94 Έγραψε: @JenteGrows  όχι δεύτερο φυτό θα είναι! Ότι και να πω θα πω ψέμματα για τον ήλιο πιστεύω πως ναι..αυτό π με ενδιαφέρει είναι να έχω ένα ποσοστό 80% να βγάλω φυτό αυτή την εποχή και αν πάει τόσο χάλια εντάξει δεν έγινε κάτι τι είχαμε τ χάσαμε...

Εγώ σαν αρχάριος δυσκολεύτηκα με τα αυτόματα,  δεν συγχωρούν λάθη,  δοκίμασε όμως δεν χάνεις κάτι..

Αυτο, θελουν λιγο προσοχη τα αυτοματα αλλα ειναι πενα για μπαλκονι κατα τη γνωμη μου. απλα βαζεις το σπορι και το ποτιζεις  καθε μερα ξερω γω και πενα.
Δεν θα παρεις πολλα αλλα οτι παρεις ειδικα αν εχεις οργανικο καλο χωμα θα βγει πενα απο ποιοτητα!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)