Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αγνωστοου προελευσεως σπορι cfl 100w ~ mini grow
Καλημερα σε ολους ! Λοιπον δευτερο γκρου απο εμενα αυτη την φορα μεσα με αγνωστου προελευσεως σπορι οπως και γενους.. λοιγα ινφο για το γκρου :
Χωμα budget γενικης χρησης με περλιτη
Φωτισμος 2 cfl 45w+28w 6700 καλβιν και 1 38w 2400 kalvin
Λοιπασματα/ προσθετα : root first feed,GMB, b52 για αρχη
Φυτρωσε σε γλαστρα 1lt και αργοτερα θα μεταφιτευθει σε μια 9lt τετραγωνη ...
Και ειμαστε στις 15 ημερες ζωης.την πρωτη βδομαδα το ειχα με root first feed υγρο 5ml/lt και δευτερη βδομαδα του εβαλα ολοκληρη δοση απο βασεις και μια δοση b52.

Σημερα του εκανα ενα κορφολογιμα και το εδεσα στο πλαι
Σκευτομαι την επομενη βδομαδα η σε 10 μερες να το γυρισω σε ανθοφορια , επισης θα προστεθει και αλλος φωτισμος 2χ26w σε 2400 και 6700 καλβιν αντιστοιχα
Απάντηση

ads by gr420info

[Εικόνα: 20151016_121341_zpszwkohfge.jpg]

[Εικόνα: 20151016_121259_zpsuthgr78d.jpg]

[Εικόνα: 20151016_121658_zps4a1u3dsm.jpg]
Απάντηση
Ο χωρος ειναι περιπου στο μισο τετραγωνικο ισως και λιγοτερο και εχω μονο ενα ανεμιστιρικακι να το χτιπαει..εισαγωγω-εξαγωγη αερα δεν εχω βαλει ακομα αλλα φαινεται να αναπνεει καλα ακομα θα δω στη συνεχει του γκροου
Απάντηση
ωραίο δείχνει το φυτό σου αλλά δεν κατάλαβα γιατί το έδεσες στο πλάι αφου του έκανες τόπινγκ...
Απάντηση
Το εκανα μηπως γλυτωσω και αλλο σε υψος..βεβαια εχω περιθοριο ακομα 60 ποντους αλλα θα δειξει, το πολυ πολυ αν δν κερδισω τιποτα το ξεδενω τι ητανε Tongue
Απάντηση
θα κερδίσεις 3 πόντους Tongue
Απάντηση
καλησπερες, χθες εγινε η μεταφυτεφση και γιαυτο φαινεται λιγο down το φυτακι επισης ειναι δυο μερες μετα το κορφολογιμα και πηγαινει για την 3η βδομαδα αναπτυξης [Εικόνα: 20151020_124424_zps50g0e4ey.jpg]
Απάντηση
μακαρι να βγει θυλικo, διαφορετικα θα παραγγειλω σπορια τι να κανω Smile
Απάντηση
καλημερα και καλο χειμωνα ! ενα μικρο φωτογραφικο update απο εμενα ...εδω και 5 ημερες το εχω γυρισει σε 12/12 και περιμενω να δειξει φυλο...[Εικόνα: 20151027_1232331_zpsgiucxmmm.jpg]
[Εικόνα: 20151027_1239331_zpsude3httz.jpg]
κ εδω ειναι η κοριφη η οποια μετα απο δευτερο κορφολογημα εχει δυο κορυφες οι οποιες αναπτυσσονται σιγα-σιγα
[Εικόνα: 20151027_1232561_zpspgtcjtso.jpg]
[Εικόνα: 20151027_1336141_zpsbv4eduwu.jpg]
Απάντηση
γεια σε ολους ,καθος πηγαινουμε για την 5η βδομαδα, αν και πιστευω οτι εχω χασει καμια βδομαδα αναπτυξης με τα κορφολογιματα ειπα να βγαλω μια δυο φωτο μετα απο δεσιματα με τις κορυφες για να ανοιξω λιγο το φυτο και λιγο ψαλιδισμα στα κατω κατω φυλαρακια καθε κλαδιου....επειδη δεν ακομα δεν εχει δειξει σημαδια γενους και για καλο και για κακο παρηγγειλα 4 σπορακια επι της ευκαιριας(2 auto royal haze και 2 haze berry φωτοπεριοδου) RQS και περιμενω μεσα νοεμβρη να τα εχω το αργοτερο..
σε ισιχια δεν τ αφηνω Tongue
[Εικόνα: 20151030_1848541_zpsjo440yj1.jpg]
[Εικόνα: 20151030_1849261_zpsxqjb0yks.jpg]
Απάντηση
Τα μικρά τα φύλλα γιατί τα έχεις κόψει?? Γενικότερα μην πειράζεις το φυτό τις πρώτες ημέρες της ανθοφορίας ( κάπου είχα διαβάσει τις πρώτες 21 ημέρες ) γιατί κινδυνεύεις να σου βγεί ερμαφρόδιτο.
Ρε όταν έχω κέφια.. "Κάνω Παπάδες" σου λέω !
Απάντηση
δεν ηξερα οτι επηρεαζει τοσο πολυ το ψαλιδισμα οντως ? θα δειξει στη συνεχεια για σιγουρα αλλα δεν το γνωριζα αυτο ..αλλα αν οντως βγει ερμα θα βγει με regular σπορους και ανθη σωστα?
Απάντηση
ζαμπου ξερεις που θα μπορεσω να βρω ασημι 99.9 ? θελω να φτιαξω κολλοειδη άργιλο να το εχω για καβατζα για μελλοντικη χρηση ...η οποιος γνωριζει
Απάντηση
(10-30-2015, 08:31 PM)Zabou Έγραψε: Τα μικρά τα φύλλα γιατί τα έχεις κόψει?? 
 πιστεψα οτι θα παρει πιο γρηγορα ''τα πανω του'' το φυτο κοβοντας του τα χαμηλοτερα φυλαρακιααλλα αυτο δεν σημαινει κ οτι στεκει απλα δοκιμαζω ...
Απάντηση
Εγώ βρήκα απο έναν φίλο που έχει κοσμηματοπωλείο. Μπόρείς με μια αναζήτηση στο google να βρείς ποιοι προμηθεύουν με γράνες ασημίου ( έτσι θα το ζητήσεις ) αλλά γενικά είναι λίγο δύσκολο μιας και η ποσότητα που θές είναι πολύ μικρή και οι περισσότεροι πουλάνε χονδρικής. Αν βρείς απο κάπου ενημέρωσέ μας Big Grin
Ρε όταν έχω κέφια.. "Κάνω Παπάδες" σου λέω !
Απάντηση
απο το google που εκανα ενα γρηγορο ψαξιμο δεν βρηκα και κατι σπουδαιο...αλλα αν δν βγεις εξω στο δρομο να φας ενα πρωινο στους δρομους και να πας να ρωτησεις καποια πραγματα δν τα βρισκεις δυστυχως ! θα παω να ψαχτω γτ θελω να το ετοιμασω το σκηνικο με τ haze berry οταν με το καλο ερθει και φυτεφθει, να κανω καμια μοντα εκει περα κ να βγαλω κανενα σπορι για παρτυ μ γτ σε λιγους μηνες ξεκιναει το εξω Smile
Απάντηση
και ως γνωστον , των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν χαχα!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)