Candida CD-1 ,Medical Marijuana Genetics
#1
hello guys! θα πουμε λιγα λογια σημερα για τη candida, το γνωστο CBD φυτο της medical seeds

καλλιεργεια: εδω ειναι το weak point της υποθεσης, δεν ξερω αν ηταν επειδη ειχα την ατυχια να μου βγει σατιβα φαινοτυπος που ακομα κ με παραδοχη της εταιριας σε σχεση με τον ιντικα φαινοτυπο ειναι πολυ πιο ευαισθητο φυτο, αλλα η συγκεκριμενη σατιβα ηταν ενα ψοφιμι κ μισο αραιη φυλωσσια κ αδυναμα κλαδια, σου εδινε την εντυπωση πως κατι του εφταιγε του φυτου, σαν να μην ετρωγε καλα δεν ξερω, επειδη ειμαι αρχαριος να μην παρω ορκο κ να τα ριξω ολα στο γενετικο προφιλ, παντως τα υπολοιπα φυτα στη τεντα εξελιχθηκαν πολυ καλυτερα απο τη συγκεκριμενη κυρια, δυσκολακι το φυτουλι δεν θα το προτεινα για αρχαριο

γευση:μυστηρια γευση δεν την εχω ξανασυναστησει σε χορτο καπως γηινη πικαντικη καπως,καλουτσικη γευση, τιποτα ιδιετερο σε αυτο τον τομεα αλλα οχι κ δυσαρεστη

μαστουρα:εδω για οσους δεν εχουν ακουσει για αυτη τη ποικιλια να πω πως η εταιρια ισχυριζεται πως ειναι ενα φυτο 20:1 cbd/thc αρα μιλαμε καθαρα για φαρμακευτικο φυτο κ καμμια σχεση με ψυχαγωγικο χορτο, οποτε το εφε της ειναι mild, θυμιζει καποιες νομιμες cbd φουντες του εμποριου που εχω δοκιμασει κατα καιρους, μπορει να σε χαλαρωσει αλλα μεχρι εκει δεν ειναι κατι που το φυτευεις για να πιεις κ να την ακουσεις, υπαρχουν αλλες ποικιλιες για αυτο

φαρμακευτικα: εδω λοιπον ειναι το ζουμι της υποθεσης, μπορει να βοηθησει η candida παθολογικες καταστασεις; απο τη χρηση που εκανα θα ελεγα πως κατι κανει για το αγχος αλλα εχω δει καλυτερα αποτελεσματα απο αλλα cbd χορτα (βλεπε medical mass, euphoria cbd , RQS) τα οποια ομως εχουν κ το thc τους πραγμα που στερειται κατα πολυ η candida, για πονους δεν ξερω κατα ποσο θα δουλευε αν κ λογικα θα ηθελε μεγαλες δοσεις σε δυσκολες περιπτωσεις, για να σου φυγει ενας απλος πονοκεφαλος ειναι καλο, τωρα αν εχεις κανα εγχειρησμενο γονατο, καλυτερα πιες ενα κους, την ορεξη θα ελεγα πως μαλλον τη καταστελλει λιγο δλδ δεν ειναι το χορτο που θα σε στειλει στο ψυγειο να μασαμπουκιασεις, το αντιθετο μαλιστα, με λιγα λογια η καντιντα ναι κανει οντως αυτο που υποσχεται εχει δλδ υψηλη CBD και χαμηλη THC και μπορει να χρησιμοποιηθει για καποιες καταστασεις οχι τοσο σοβαρες κατα τη γνωμη μου

ποσοτητα/ποιοτητα ανθου: δεν εβγαλε πολυ, δεν ζυγιζω ποτε αλλα με το ματι θα λεγα οτι δεν εβγαλε πανω απο 40γρ . αραιη φουντα κιολας, ειπαμε ψοφιμι φυτο. το αρωμα της παντως ειναι αρκετα καλο

γενικα/βαθμολογια: η candida σαν τελικο αποτελεσμα κανει αυτο που υποσχεται δινει κανναβη υψηλη σε cbd για φαρμακευτικη χρηση, θα της δωσω ομως 7/10 επειδη το γενετικο της εχει ενα θεμα ειδικα στον σατιβα φαινοτυπο(σε οσους βγηκε ιντικα λενε πως ολα οκ) χανει ενα βαθμο για τη δυσκολια στη καλλιεργεια λοιπον, δεν θα τη συστηνα σε αρχαριους οπως την αφεντια μου, ισως τη ξαναβαλω καποια στιγμη στο μελλον οταν θα ειμαι πιο εμπειρος κ ισως τοτε να εχω κ πιο ποιοτικα αποτελεσματα
peace out!
Απάντηση
#2
Ωραίος. Ευχαριστούμε αδερφέ.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)