Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γνωμες για Autopot..αξιζει ή οχι ?
Big Grin 
Καλησπέρα φορουμίτες ,ψηνομαι πολυ για συστημα autopot απλα θελω να δω αμα κρυβει παγίδεσ η φαση του ,για παραδειγμα δεν μπορω να καταλαβω πωσ βαζουμε το λιπασμα στην δεξαμενη.αμα αυτη ειναι 200 λιτρα εσυ θα ριξεισ 2 μλ καλμαγκ και θα τα σπορροφησει τον αλλο μηνα ?  Big Grin
It doesn't matter how many times you feel trapped
Weee There is always a way out  Weee
Απάντηση

ads by gr420info

Αν έχεις 200 λιτρα, θα ρίξεις 200 μλ calmag, το καλμαγκ συστήνεται σε 1μλ ανά λίτρο...
One man's Heaven is another man's Hell...
Απάντηση
(07-11-2020, 23:12 )YesIcan Έγραψε: Αν έχεις 200 λιτρα, θα ρίξεις 200 μλ calmag, το καλμαγκ συστήνεται σε 1μλ ανά λίτρο...

@ YesIcan αυτο ειναι ασύμφορο μηπωσ παει καπωσ αλλιωσ στο autopot,ρωταω δεν ξερω.
Απάντηση
Με 200 λίτρα ρεζερβουάρ ποτίζεις πολλά δέντρα νομίζω...
One man's Heaven is another man's Hell...
Απάντηση
(08-11-2020, 00:24 )YesIcan Έγραψε: Με 200 λίτρα ρεζερβουάρ ποτίζεις πολλά δέντρα νομίζω...

Ναι το θεμα δεν ειναι η δεξαμενη,μπορει να παρεισ και με 50 λιτρα το θεμα ειναι τα λιπασματα ποσο πρακτικα ειναι με τα autopots.διαβασα σε ενα νημα οτι τα εβαζε ο φιλοσ στο πιατακι τησ γλαστρασ και τα απορροφουσε απο κει.εγω που δεν το χω καθολου με το νερο ή κανω over ή underwatering θα μου ηταν κομπλε .
Απάντηση
Φιλαράκι, εγώ που είχα μια φορά και έπαιξα, παρόλο που είχα 47λ ρεζερβουάρ, εγώ έβαζα 5 λίτρα και όταν έπεφτε η στάθμη ξανά έβαζα. Αυτό κάθε βδομάδα με τα ανάλογα λιπάσματα που λέει κάθε εταιρεία για τα 5 λίτρα. Σε κάθε νέα εβδομάδα χύνεις ότι έχεις,φτιάχνεις καινούργιο με τα ανάλογα. Θες και αεροσυμπιεστή μαζί με airdrome. Airdrome βάζεις σε κάθε γλάστρα στον πάτο και το συνδέεις με τον αεροσυμπιεστή
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)