[Indoor] Πάμε λοιπόν!
#1
Για και χαρά σε όλη την ομάδα!

Μετά από αρκετό καιρό και δύο χρόνια μπαλκονάτης καλλιέργειας, ξεκινάω μία εσωτερική με 3 φυτά που στην ουσία είναι η πρώτη μου, μιας και μία απόπειρα που πήγα να κάνω κάποτε -πριν δύο χρόνια- σταμάτησε πριν ακόμα ξεκινήσει λόγω ακατάλληλων συνθηκών... Αnyway.

Πάμε λοιπόν...

Strain: 1 critical kush (φπ), 1 peyote critical (φπ), 1 strawberry lamonade (regular από φυτό φίλου που έκατσε να βρω ένα σποράκι) όλα από barney.

Tέντα: 0.80x0.80x1.80
Φώτα ανάπτυξης: led πάνελ ε27 120w με 12 λάμπες των 10w.
8 λάμπες 6500k, 850lm
4 λάμπες 4000k, 850lm
Φώτα ανθοφορίας: Αντικατάσταση των 8 λαμπών 6500k με 2700k στο πάνελ και θα προστεθούν άλλα 150w με ένα Led Asterix Full Spectrum.
Εξαερισμός: VKO 100mm 105m3/h
Εσαερισμός: 1 παθητική είσοδο (ίσως και 2 αργότερα).
Φίλτρο άνθρακα Airontek 100mm (240m3/h)
1 Ανεμιστήρας clip fan 15w

Λιπάσματα:
ATA Terra Leaves
ATA Terra Max
Bloombastic
Atazyme
ATA Rootfast
A.N Big bud
Μέτρηση ph με το kit σταγόνων.

Χώμα: Φυτώριου με μερική λίπανση (μαύρη και ξανθή τύρφη).

Τεχνικές που θα χρησιμοποιηθούν: Lst, Scrog.

Θερμοκρασίες μέσα στην τέντα με ανοιχτά φώτα 23.5 με υγρασία 58.
Με κλειστά φώτα 19 θερμοκρασία και 63 υγρασία.
Είχα θέμα με την υγρασία που δεν ανέβαινε πάνω από 50 και το έλυσα προς το παρόν με λεκανίτσα και πετσετάκια.  Big Grin
Μάλλον θα χρειαστεί να πάρω και έναν υγραντήρα σε κάποια φάση.

Τα φυτά βγήκαν από το χώμα:
04/01/21 peyote critical
07/01/21 critical kush, strawberry lamonade (αυτά τα δύο μπήκαν στο χώμα 05/01/21 μετά από μια αποτυχία που είχα με δύο σπόρια critical kush που μάλλον τα έπνιξα από υπερβολικό νερό στην χαρτοπετσέτα).  Sad

Είναι όλα σε 20/4 αυτή τη στιγμή για κανα πενθήμερο και μετά θα μπουν σε 18/6. 
Το peyote που ξεμύτησε πιο μπροστά, έκατσε δύο μέρες 24/0.
Ξεκίνησα από την αρχή με ολόκληρο το πανελάκι ε27 των 120w (παρόλο που γνωρίζω πως δεν χρειάζονται τόσο φως), γιατί το χρειάζομαι για να ανεβάζω λίγο τη θερμοκρασία.
Το έχω σε απόσταση 70cm από τα φυτά.
Επίσης, τα φυτά είναι σε 0.5L γλαστράκια τώρα και θα μεταφυτευτούν σε 11L οπού θα πέσει και η πρώτη λίπανση.Έως τότε θα πορευτούν μόνο με απιονισμένο νερό.

Αυτά προς το παρόν.
Βασίζομαι πολύ στην πολύτιμη βοήθειά σας που θα χρειαστώ σίγουρα ως αρχάριος και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλές καλλιέργειες σε όλους!


Και μία οικογενειακή φωτογραφία...
Αριστερά critical kush, στη μέση peyote critical, δεξιά strawbwerry lamonade.

   
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#2
Ενημέρωση ημερολογίου!

Καλημέρα παίδες.
Λοιπόν, τα φυτά νομίζω πάνε αργά αλλά σταθερά.
Σήμερα το peyote έκλεισε την πρώτη εβδομάδα ζωής του, ενώ το critical kush και το strawberry lamonade είναι στην 4η μέρα.Μόνο νεράκι απιονισμένο πίνουν προς το παρόν από 20ml το καθένα τη μέρα.

Ετοιμάστηκαν σιγά σιγά και οι 11L.
Ποτίστηκαν η κάθε μία με ένα λίτρο νερό και αφέθηκαν να στεγνώσουν και να ξαναποτιστούν, αυτή τη φορά με νερό και ριζοτονικό.

Δεν έχω να σημειώσω κάτι οπότε ας δούμε και καμιά φώτο...

Καλή συνέχεια σε όλους!

(Τα έβαλα επάνω στο βιβλίο ''1984'' του Όργουελ, έτσι για να ξέρουν και σε τι κόσμο ήρθαν  Tongue ).


Αριστερά strawberry lamonade, δεξιά peyote critical, πάνω critical kush.


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#3
Λοιπον, εχουμε και λεμε...

Τα φυτα νομιζω πως εχουν μεινει λιγο πισω, λογω ελλειψης υγρασιας.
Ειχα ανοιχτο τον εξαερισμο απο την αρχη, γιατι δεν ηξερα πως δεν χρειαζεται.
Ετσι, δεν μπορουσα να σταθεροποιησω την υγρασια που επεφτε κατω απο 50 εως και 40.
O εξαερισμος τωρα ειναι κλειστος και η υγρασια φτανει μεχρι και 70, αλλα δεν ξερω ακομα για ποσο καιρο με παιρνει να τον εχω κλειστο, και εδω θα χρειαστω την βοηθεια σας. Angel

(Χρειαζομαι υγραντηρα, το ξερω, αλλα προς το παρον δεν σηκωνει αλλα το μπατζετ γιατι θα πεσει παντοφλα.) Big Grin


Κατα τα αλλα, εχουμε καποια γεννετικα προβληματα (ετσι νομιζω δηλαδη  Huh ).

Το peyote critical (14η μερα) δεν εβγαλε ποτε 3φυλλα αλλα 2 ζευγαρια απο μονοφυλλα. Τωρα νομιζω πως ερχονται τα πρωτα 5φυλλα.

Το strwaberry lamonade (11η μερα) που ειναι regular, εχει θεμα με τα φυλλαρακια τα οποια ειναι λιγο... καπως.  Confused

Το critical kush (11η μερα), νομιζω πως παει μια χαρα. Big Grin

15/01/21 εγινε η μεταφυτευση τους σε 11αρες και φαγανε 1L νερο contrex με 1ml rootfast και 0.5 ml terra leaves.
(Αυτο το λιτρο με τα ζουμια το εριξα και στα 3 φυτα, δηλαδη απο περιπου 330ml το καθενα).

Θερμοκρασια: 20-25

Αυτα τα ολιγα... παμε στις φωτο...




Critical peyote
   

Strawberry lamonade
   

Critical kush
   

Οικογενειακη
   


Περιμενω τις γνωμες σας και τις συμβουλες με ορθανοιχτα αυτια!  Loveleaf
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#4
Εχουμε και λεμε, λεμε και εχουμε...  Big Grin

21η μερα για το peyote critical και εχουμε μια αλλαγη στα σχεδια.
Στο αρχικο ποστ ειχα γραψει οτι θα κινηθω με lst/scrog αλλα με ολα αυτα που βλεπω εδω μεσα, ζηλεψα  Big Grin  και ειπα να προσπαθησω για πρωτη φορα topping/u.b.
Ετσι λοιπον, εχθες, πεσαν τα πρωτα κεφαλια.

18η μερα για το critical kush και νομιζω πως πηρε μπρος.
Αυτο προς το παρον παραμενει στα αρχικα σχεδια για lst αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομα.  Tongue

18η μερα και για το strawberry lamonade (regular).
Το φυτο συνεχιζει να κανει τα δικα του και δεν το ενοχλω προς το παρον, το αφηνω στην ησυχια του.
Οταν ερθει η ωρα του θα το φαει -μαλλον- το κεφαλι του κι αυτο.  Big Grin


Τα φυτα εφαγαν στης 19/01 1L απιονισμενο νερο με 1ml rootfast + 0.5ml terra leaves.
Το λιτρο μοιραστηκε στα τρια, δηλαδη 330ml στο καθενα.


22/01 εφαγαν 1L νερο contrex με 2ml rootfast + 1ml terra leaves (παλι μοιρασμενο στα τρια).
(Ριζοτονικο δεν θα ξαναφανε, ηταν η τελευταια φορα).

Θερμοκρασια: 18-24
Υγρασια: 55-65

Αυτα τα ολιγα προς το παρον.

Παμε στις φωτος...



critical peyote

   


critical kush

   


strawberry lamonade (regular)

   


Οικογενειακη

   


Καλη συνεχεια σε ολους!
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#5
Τελικα δεν αντεξα, (και επειδη ειμαι και λιγο χαρακτηρας του ολα ή τιποτα)  Rolleyes πεσανε κεφαλια και απο τα αλλα δυο φυτα. Παμε λοιπον με uncle ben's και στα τρια!


Critical kush
   

Strawberry lamonade (regular)
   

Peyote critical (τρεις μερες μετα το topping)
   


Καλη συνεχεια σε ολους!
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#6
27η μερα ζωης για το peyote critical.
Παει πολυ καλα νομιζω. Πεσανε και τα πρωτα δεσιματα χθες και συνεχιζουμε.

24η μερα ζωης για το critical kush.
Αφου ξεπερασε το στρες απο το topping πηρε φορα.
Να μεγαλωσουν λιγο ακομα οι κορυφες και θα πεσουνε δεσιματα να παρει κι αυτο σιγα σιγα τον δρομο του.

24η μερα ζωης και για το... ξεροκεφαλο  Big Grin strawberry lamonade (regular).
Aφου εφαγε το κεφαλι του, συνεχιζει να κανει τα δικα του.
Ειναι το πιο μπαζμενο απο ολα.
Δεν πειραζει, ας συνεχισει να κανει αυτο τα δικα του, να κανω κι εγω τα δικα μου, να δουμε στο τελος ποιος θα κερδισει.  Big Grin


Φαγητο επεσε στης 27/01 απο 1 λιτρο απιονισμενο νερο το καθενα με 1ml/L terra leaves.
Σημερα 30/01 ηπιαν απο 1 λιτρο απιονισμενο νερο το καθενα.

Θερμοκρασια 18-26
Υγρασια 55-60


Μπανιστηριους...  Tongue


Peyote critical
   

Critical kush
   

Strawberry lamonade (regular)
   

Καλη συνεχεια σε ολους... βιβες!
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#7
Κατ' αρχας θα ηθελα να αναφερω το μαθημα που εχω παρει εως τωρα απο το πρωτο μου εσωτερικο γκροου.

ΦΩΣ... μεγαλη υποθεση το πως λειτουργει το ολο πραγμα και εξηγουμαι...

Επειδη κατοικω στην επαρχια της βορειοδυτικης ελλαδας και σε ορεινο μερος, εχουμε αρκετα κρυο χειμωνα.
Ετσι λοιπον, και για να πιασω μια καλη θερμοκρασια, ξεκινησα με ολοκληρο το λεντ πανελ ε27 των 120w, στα 70cm απο τα φυτα. Κατα την διαρκεια επαιξα πολυ με τις αποστασεις (απο 70 εως 40cm) μεχρι να βρω το καταλληλο σημειο.
Αφου καταφερα να πιασω μια καλη θερμοκρασια και αφου δεν εβλεπα τιποτα καψιματα στα φυτα, χαλαρωσα και ημουν ησυχος οτι ειμαι κομπλε.Ομως εβλεπα το υψος των φυτων να μενει χαμηλο και προβληματιζομουν λιγακι.
Ετσι λοιπον, ειχα τη φαεινη ιδεα  Big Grin να προσθεσω και το asterix led panel που ειναι αλλα 55w γιατι θεωρησα οτι δεν τους φτανει το φως.
Αφου παλι δεν εβλεπα καψιματα στα πανω φυλλα, εμενα ηρεμος.  Tongue

Αυτο ομως που δεν ειχα καταλαβει, ηταν οτι τα φυτα αναπτυσονταν μεν, αλλα με πολυ μικρα μεσογονατια διαστηματα, και εκτος απο αυτο, τα φυλλα ηταν σχεδον χαρτινα, αφου δεν ειχα και σταθερη υγρασια καποιες μερες με αποτελεσμα να μην ενυδατωνονται αλλα και να αποκτησουν τα φυτα πυκνο φυλλωμα.

Για να μην μακρυγορω, αφου αντιληφθηκα το ολο πραγμα, αφαιρεσα απο το ε27 πανελ 60w και το εχω να χτυπαει μονο το peyote critical ενω στο critical kush εχω το asterix 55w. Το strawberry lamonade εχει μεινει λιγο στην ακρη γιατι με συγχυσε.  Big Grin Μετα απο αυτες τις κινησεις, τα φυτα αλλαξαν τελειως οψη και φαινονται πλεον υγιεστατα.


Παμε στα νεα τωρα...

35η μερα για το peyote critical.
Ειναι το πιο ανεπτυγμενο φυτο απο τα τρια.
Του αφαιρεσα μερικα φυλλα αλλα και φυτρες απο κατω για να παρει λιγο αερα, επειδη λογω του λαθους που προανεφερα ειχε πολυ πυκνο φυλλωμα.
Στης 01/02 εφαγε 1 λιτρο απιονισμενο νερο με 2ml terra leaves + 1ml cal-mag.
05/01 ηπιε 1 λιτρο απιονισμενο νερο.
Να αναφερω οτι, πανω στα δεσιματα, του εσπασα καταλαθως μια απο τις επανω κορυφες, ευτυχως ομως στο σημειο που θα κλαδευα αν ηθελα να του κανω διπλη κορυφη (τυχερος πανω στην ατυχια μου), ετσι, εκοψα και την απεναντι κορυφη με αποτελεσμα το φυτο να πηγαινει για εξι κορυφες πλεον.  Smile

   

   


32η μερα για το critical kush.
Ειναι λιγο πιο πισω σε αναπτυξη απο το peyote, ομως δειχνει πλεον να αναπτυσεται με σωστους ρυθμους και φαινται υγιεστατο.
Αφαιρεθηκαν και απο αυτο καποια φυλλα και φυτρες απο κατω, για τους ιδιους λογους με το peyote.
Στης 01/02 εφαγε 1 λιτρο απιονισμενο νερο με 2ml terra leaves + 1ml cal-mag.
05/01 ηπιε 1 λιτρο απιονισμενο νερο.

   

   


32η μερα και για το strawberry lamonade (regular) για το οποιο δεν θα πω πολλα γιατι μου εσπασε τα νευρα.  Dodgy
Δεν προχωρουσε με τιποτα. Δειχνει να πειραχτηκε πιο πολυ απο ολα με τα λαθη μου, συν οτι ειχε θεματα απο μικρο.
Του εκανα μεταφυτευση σε 7αρα γλαστρα και το ξεπουπουλιασα. Γενικοτερα του κανω πειραματα  Big Grin και το εχω αφησει λιγο πιο ακρη απο τα φωτα.
Μετα την μεταφυτευση του εδωσα 1 λιτρο απιονισμενο νερο με 1.5ml terra leaves + 1.5ml cal-mag.

   

Θερμοκρασια 19-25
Υγρασια 58-65

Αυτα τα ολιγα.  Smile

Λεω μεσοβδομαδα να το γυρισω σε 15/9 για 2-3 μερες και τελος εβδομαδας να μπουμε σε 12/12.
Οποιαδηποτε συμβουλη-βοηθεια-παρατηρηση δεκτη παιδες, ριχτε τα φωτα σας αρκει να μην ειναι πολλα watt!  Big Grin

Καλη συνεχεια σε ολους... βιβες!  Smoke20
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#8
Καλησπερα κοινοτητα!

Mini update...


Μετα απο τρεις μερες σε 15/9 σημερα το βραδυ γυρναμε επισημως  Big Grin  σε 12/12.

38 μερες αναπτυξης για το peyote critical.
35 μερες αναπτυξης για τα, critical kush και strawberry lamonade (regular).


   

Καλη συνεχεια!
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#9
8η μερα σε 12/12.
Προς το παρον δεν μου εδειξαν ακομα το φυλο τους τα φυτα.

Peyote critical
10/1 ηπιε 1L νερο απιονισμενο με 1ml terra leaves, 0.5ml cal-mag.
15/1 ηπιε 1.5L νερο πηγης που κατεβαινει απο βουνο εδω στο χωριο, πεχαρισμενο περιπου στο 6.8ph.
Του εκανα αρκετες σταδιακες αποφυλλωσεις (+μικρα βλασταρια κατω) γιατι ειχε φουντωσει αρκετα και δεν περνουσε αχτιδα φωτος μεσα.
Μου εβγαλε μικρα καψιματα στις ακρες αλλα δεν πτοηθηκε στιγμη.

   

   


Critical kush
10/1 ηπιε 1L νερο απιονισμενο με 1ml terra leaves, 0.5ml cal-mag.
15/1 ηπιε 1L νερο πηγης 6.8ph.
Tου εκανα μικρη αποφυλλωση να παρει κι αυτο λιγο αερα.
Εχω την εντυπωση οτι ηταν κλειδωμενο για κανα πενθημερο μιας και δεν το εβλεπα να τεντωνει και στην συνεχεια μου εβγαλε αρκετα καψιματα στις ακρες αλλα και περιμετρικά των φυλλων. Υποθετω απο υπερβολη στο καλιο.
Απο εχθες το βλεπω οτι ξεκλειδωσε και αρχισε να τεντωνει.

   

   

Το επομενο ποτισμα θα παει παλι μονο με νερο και στα δυο φυτα για προληπτικους λογους αλλα και γιατι δειχνουν οτι δεν εχουν αναγκη απο φαγητο.

   


Θερμοκρασια 17-24
Υγρασια 40-50
Πεσμενες μετρησεις λογω ψυχους των ημερων που εφτασαν μεχρι -12 (ισως και πιο κατω) εξωτερικα.  Confused
Τουτεστιν... τον δαγκωσαμε.  Big Grin

Φωτα: 190w στα 40cm

Μια ερωτηση...
Κατα την διαρκεια που ειναι ανοιχτα τα φωτα, μπορω να ψεκαζω με νερακι τα φυλλα τους για περισσοτερη υγρασια ή δεν κανει λογω φωτος; (Mεχρι να ξεκινησει η ανθοφορια βεβαια).


Καλη συνεχεια σε ολους... βιβες!

Υ.γ. Το strawberry lamonade δεν το αντεξα αλλο... r.i.p  Angel
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#10
13η μερα σε 12/12 και μπηκαμε σε ανθοφορια νομιζω.
Τα φυτα μου δειξαν το φυλο τους και ναι... ειμεθα κοριτσια!  Big Grin

Τα δυο τελευταια ποτισματα ηταν με σκετο νερακι πηγης πεχαρισμενο.

Peyote critical
Ψηλωσε αρκετα (35cm) και συνεχιζει...

   

Critical kush
Ψηλωνει (20cm) αλλα αρκετα αργα σε σχεση με το peyote, δεν μπορω να καταλαβω το γιατι.  Huh

   

Πανοραμικη...  Smile

   

Κι εδω, να σας γνωρισω την φιλιτσα  Big Grin
Την βρηκα στην πρωινη βολτα με τον σκυλο μου και την υιοθετησα για φυλακα.  Tongue 
Τα τυχερα του χωριου.  Wink

   

Αυτα τα ολιγα.
Καλη συνεχεια... βιβες!  Smoke20
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#11
15η μέρα σε 12/12 σήμερα και αφού τους έκανα μία τελευταία (μάλλον)  Big Grin  ελαφριά αποφύλλωση χθες, σήμερα πέσαν τα πρώτα ζουμιά ανθοφορίας.


Peyote critical

Στο 1.5L νερό πηγής πεχαρισμένο...
Terra max: 0.7ml
Atazyme: 0.7ml
Big bud: 0.7ml

   

Critical kush

Στο 1L νερό πηγής πεχαρισμένο...
Terra max: 0.5ml
Atazyme: 0.5ml
Big bud: 0.5ml

   

   


Vive(s)re pericolosamente  Smoke12
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#12
(πασχαλίτσες)  Wink τρεις είναι.
Κρύβονται. Μάλλον δεν θα έχει τίποτα να φάνε. Καλό αυτό (για μένα)  Big Grin
Λέω να τις αφήσω πάλι ελεύθερες. Αν χρειαστεί, υπάρχουν άφθονες έξω.

Edit:

Πήγα να ρίξω μια ματιά και τσάκωσα τη μία να βολτάρει.  Big Grin

   
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#13
23η μέρα σε 12/12 και 12η μέρα ανθοφορίας.


Peyote critical

28/02 ήπιε 1.5L νερό πηγής πεχαρισμένο με:
0.7ml cal-mag

03/03 ήπιε 2L νερό πηγής πεχαρισμένο με:
Terra max: 1ml
Atazyme: 1ml
Big bud: 1ml

   

   

Εδώ μου έβγαλε μια ανωμαλία στον κορμό, ο οποίος έγινε πλατύς και έβγαλε μαζεμένα φυλλαράκια στην κορυφή.
( @''Αλαφροΐσκιωτος'' ξέρω σύντροφε, σου τρέξανε τα σάλια).  Big Grin

   

Κι εδώ έχουμε κάποια καφέ σημάδια, που νομίζω πως είναι έλλειψη cal-mag. Μόνο σ' αυτό το φύλλο βρήκα.
(Θα ήθελα την γνώμη σας αν γίνεται γιατί δεν γνωρίζω, απλά από αυτά που βλέπω εδώ μέσα, μου μοιάζει για έλλειψη ασβεστίου).

   

Critical kush

Έμεινε κοντό και μου θυμίζει μπονσάι.  Shy
Έχει θέμα στο χώμα, στο οποίο είχα προσθέσει (στην μεταφύτευση) 1/3 από ένα χώμα ''ότι να 'ναι'' γιατί δεν μου είχε φτάσει το καλό χώμα που είχα. Το αποτέσμα;... δεν στεγνώνει με τίποτα και αναγκαστηκά θα την ποτίζω μία φορά την εβδομάδα από δω και πέρα. Πιστεύω πως γι' αυτό έμεινε κοντή. Δεν πειράζει, ακόμα ένα λάθος από το οποίο πήρα ένα μάθημα για τα επόμενα grow.  Wink

28/02 ήπιε 1L νερό πηγής πεχαρισμένο με:
0.5ml cal-mag

04/03 ήπιε 1L νερό πηγής πεχαρισμένο με:
Terra max: 0.5ml
Atazyme: 0.5ml
Big bud: 0.5ml

   

   

   

Βίβες ομαδάρα!  Smoke20
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#14
Καλησπέρα στην παρέα!

Ενημέρωση...

32η μέρα σε 12/12 και 21η ανθοφορίας.

Peyote critical

07/01 ήπιε 1.5L νερό πηγής πεχαρισμένο, με:
Terra max: 1.5ml
Atazyme: 1ml
Big bud: 1ml

11/01 ήπιε 1.5L νερό πηγής πεχαρισμένο, με:
Terra max: 1.5ml
Atazyme: 1ml
Big bud: 1.5ml
Cal-mag: 1ml

   

   

   

Critical kush

10/01 ήπιε 1L νερό πηγής πεχαρισμένο, με:
Terra max: 1ml
Atazyme: 1ml
Big bud: 1ml
Cal-mag: 0.5ml

   

   


Βιβάρες! Smoke20
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#15
Καλημέρα αγορίνες και κοριτσόπουλα!  Big Grin

Update...

40η μέρα σε 12/12 και 29η ανθοφορίας.

Peyote critical

17/03 ήπιε 1.5L νερό πηγής πεχαρισμένο, με:
Terra leaves (bloom): 2ml
Atazyme: 1ml
Big bud: 1.5ml
Cal-mag: 1ml

20/03 ήπιε 1.5L νερό πηγής πεχαρισμένο, με:
Terra leaves (bloom): 2ml
Atazyme: 1ml
Big bud: 1.5ml
Cal-mag: 1ml

Τέλος με το big bud, από το επόμενο πότισμα θα πέσει το ενισχυτικό της Atami (bloombastic).

   

   

   

   


Critical kush (το bonsai μου).  Big Grin

17/03 ήπιε 1L νερό πηγής πεχαρισμένο, με:
Terra leaves (bloom): 1.5ml
Atazyme: 1ml
Big bud: 1ml
Cal-mag: 1ml

Το έχω λίγο στην δίαιτα λόγω του λάθους με το χώμα που είχα κάνει, και το τα'ί'ζω μία φορά την εβδομάδα γιατί δεν στεγνώνει το χώμα με τίποτα.  Confused


   

   


Αυτά τα ολίγα για την ώρα.
Βίβες!  Smoke20
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)