[Indoor] Χειμώνας 2020 - C99(Εσωτερική/LED)
#17
Καλησπέρα σε όλο το τρελοκομείο  Tongue

Πότισμα προ δυο ημερών, 3L νεράκι με 1ml/L voodoo juice, 1ml/L piranha, 0.3ml/L micro, 0.3ml/L grow και 0.3ml/L bloom. Αύριο θα πέσει άλλο ένα τρίλιτρο με rhino skin και B52. Σκέφτομαι να του βάζω σε κάθε πότισμα βασικό λίπασμα, κάθε φορά κι από λίγο από δω και πέρα.

Here's the thing... Δεν έχω ξαναφτιάξει τόσο μεγάλο φυτό, ούτε έχω ξαναχρησιμοποιήσει τόσο μεγάλη γλάστρα. Έχει αρχίσει και τρώει τα κάτω fan leaves, δεν θέλω να φτάσω μέσα ανθοφορίας και να μην έχει μείνει φύλλο πάνω. Το χω πάθει. Προσπαθώ να του "σπάω" το φαΐ σε δόσεις, τα τελευταία τρία ποτίσματα έχει φάει συνολικά 1ml/L από κάθε βάση (m-g-b). Η εταιρία προτείνει μέχρι 4ml σύνολο στα ποτίσματα όλης της βδομάδας, εγώ το βρίσκω υπερβολικό. Μάλλον εννοούν σε κόκο ή υδροπονία και λογικά μιλάνε για... μεγάαααλα φυτά. Ίσα που του  αύξησα τη δόση και πάνω στο διήμερο είχα καψίματα στα φύλλα!! Τι διάολο, μπαρούτι έχουν μέσα αυτά τα ρημάδια τα μπουκάλια?

Anyway, οποιαδήποτε γνώμη ή εμπειρία πάνω στις δοσολογίες της Advanced, καλοδεχούμενη.

   

   

   

   
Leaf ...σπείρε για σένα... Leaf
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Χειμώνας 2020 - C99(Εσωτερική/LED) - από Sugar Man - 27-01-2021, 17:39

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)