Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ιμια Χειζ
Ιμια Χειζ λοιπον..(αλβανια).Εκανα δοκιμαστικα την διαδικασια με ενα σπορο που ειχα βρει μεσα σε μια νταφου πιο παλια, τον ειχα κρατιμενο κανα χρονο τωρα και ετσι για να μην ειμαι τελειως ανιδεος ειπα να κανω ενα ζεσταμα προτου αρχισω σοβαρα την καλλιεργεια.Να λοιπον το βαλα σε μια χαρτοπετσετα με νερακι:    
Περιμενουμε να δουμε αν βγαλει ριζα και αν επιβιωσει στη συνεχεια.

ads by gr420info

Πριν δυο μερες πεταξα καμια 20αρια τετοια.
Δεν εσκασαν ποτέ.
Κ οσα τετοια εχω βαλει, δεν εχουν σκασει.
Μακαρι να εισαι τυχερος εσυ.
Δωσε του χρονο.
@noonebad Ενδοξες εποχες Φιλοσοφικηη;; Tongue Tongue Tongue
@ stoner_cat ναι ρε το βλεπω να μην σκαει αλλα δεν γαμιετε ετσι για την δοκιμη
@ hazeakias αστα να πανε ..για χαβαλε
Θα σκασειιιι... δωστου χρονο ομως, εχω βαλει απο φιλοσοφικη συγκεκριμενα χαχα κ εγινε τουμπανο ασχετα που βγηκε αρσενικο στο τελος

Εκανε 4-5 μερες να σκασει το σπορι κ τα ειχα αφημενα 1+χρονο στο συρταρι, δωσε χχρονο σκοταδι κ ζεστη
@ hazeakias χααχχα θα δουμε τσακαλι..μη νομιζεις για να καταλαβεις ουτε χωμα εχω καλο ενα παλιο σαπιο..και ουτε ριζοβοιθιτικο εντελως πειραμα
(24-11-2020, 15:58 )noonebad Έγραψε: μη νομιζεις για να καταλαβεις ουτε χωμα εχω καλο ενα παλιο σαπιο..και ουτε ριζοβοιθιτικο εντελως πειραμα

Confused τα πειραματα γινονται για συγκεκριμενους λογους κι εδω δεν βλεπω κανεναν...
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
@diaolina για μενα...να κανω την πρωτη διαδικασια εστω να παρω μια γευση δεν χαραμιζω κατι
Ελα βρε @diaolina κ εγω ετσι ξεκινησα, δεν θυμασαι?
Με ενα αλβανικο σπορακι που δεν ελεγε να σκασει!
"Πρωτη φορα, πρωτη προσπαθεια" λεγοταν το νημα, δεν υπαρχει πια!
(Τελικα δεν εσκασε ποτέ)
δεν με καταλαβατε...
εγω αυτα τα σπορακια ειδικα,τα θεωρω πολυτιμα αν σου κατσει θηλυκο ετσι και σκασουν..
το να τα συνεχιζεις σε παλιο σαπιο χωμα το θεωρειτε σωστο?
Σωστη η διαολινα..
Α..οκ.. my bad, το πηρα αλλιως! Συγνωμη!
Στο συγκεκριμενο θεμα δεν φερω γνωμη, δεν γνωριζω Smile

Ε,νταξ, αν σκασει, στην πρωτη μεταφυτευση, βαζει πιο σωστο χωμα.
@diaolina με φαγατεεεεεε...δεν ειναι το "σωστο" απλα δεν εχω την ανεση ετσι που εκατσε τι να κανουμε και για να μην ειμαι παντελως ασχετος θα κανω μια προσπαθεια με οτι εχω στην ανεση μου.
3 ευρω εχει το χωμα,ελεος ...τι αλλο να πω Joint Pass
Rofl Rofl
@diaolina Κατσε να σκασει πρωτα και το στρωνουμε αυτο
ουτε τεντα εχω ουτε φωτα τιποτα ακομα που θα το μεγαλωσω μετα;
Καλή αρχή εύχομαι αλλά σίγουρα θα έχεις θεματάκια στο μέλλον σύμφωνα με αυτά που μας λες!
Κι γω έτσι ξεκίνησα αλλά μόλις άρχισα πραγματικά να διαβάζω το φόρουμ και μπήκα στο νόημα κατάλαβα ότι όλες οι βιαστικές προσπάθειες που έκανα καλή ώρα σαν την δικιά σου,δεν θα οδηγούσαν πουθενά.
Μην βιάζεσαι, με λίγα λόγια δεν υπάρχει νόημα τι να το κάνεις για 10μερες και μετά πέταμα.
Ο καθένας κάνει ότι θέλει εννοείται αυτό...   Smile
@ AlWaYsMiLeD ρε φιλαρακι εχω κατσει εχω ρειξει διαβασμα κανα 3 μηνες.Απλα ΤΩΡΑ αυτη τη στιγμη που βρισκομαι εδω με την μια καραντινα και με την αλλη τελος παντων δεν θα κανω εδω την φασουλα που προγραμματιζω αλλα αλλου.Τωρα σαν μια γευση κανω οτι κανω με οτι εχω και οτι γινει δεν ξερω γιατι πρεπει να ξηγουμε τοσο πολυ..
Αυτο ειναι ενα ημερολογιο οπως εχει και σαν τιτλο απλα να το δημοσιευσω για μενα με σκοπο να το βλεπω μελλοντικα και να κλανω στα γελια..τωρα σαυτο εδω το θεμα που ανοιξα δεν εχει σκοπο ουτε να γλεβαστει ουτε να μου πει καποιος τι παπαριες κανεις, ξυπνα κλπ...Αυτα θα τα δεχτω οταν αρχισω να κανω κατι σοβαρο αυτα.

Ευχαριστω αλλα συγουρα δεν αρχισα ακομα
Ε κι γω λοιπόν είπα την γνώμη μου γράφοντας στο τέλος ότι ο καθένας κάνει ότι θέλει εννοείται. 
Ζήτησα εγώ να μου ξηγηθεις;
Παθος για καλλιεργεια λεγεται αυτο που σου λεει η alwaysmiled.
Απο τη στιγμη που γραφεις νημα εδω, υπαρχουν αγραφοι νομοι, ενας απο αυτους ειναι ο εξης
Αν δεν δειχνει το ιδιο παθος ο δημιουργος του νηματος μια φορα, δε θα το δειξουν και οι υπολοιποι που βλεπουνε για να απαντησουν 10 φορες.
Σκεψου αυτα τα 8 χρονια ποσος κοσμος ηρθε και ειπε, δε το παω σοβαρα, αλλα δωστε μου τα φωτα σας. Συνηθως αυτα τα νηματα μεινανε αδεια

Ευκαιριακα το λεω για να σου δωσω να καταλαβεις οτι αν δουλεψεις σωστα,και εχεις καλο παρουσιαστικο στις καλλιεργειες σου, θα εχεις και την αναλογη μεταχειρηση και θα βγεις σιγουρα κερδισμενος απο ολο αυτο εδω.

Καλη τυχη και καλη οργανωση σε καθε περιπτωση
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
@trompetas ευχαριστω τρομπετα καταλαβαινω ολα τα ατομα τι λενε και το γνωριζω αυτο που μου λες..λοιπον οταν κανω μια σοβαρη καλλιεργεια τοτε τα λεμε ξανα
Εδω ειμαστε καλα να ειμαστε
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
@trompetas να ειμαστε ολοι καλα
@trompetas μια ερωτησουλα αν ποτισω με 7.8 νερο ή με νερο βρυσης το χωμα τι ph θελω να ειναι;
Δύσκολη ερώτηση για εποχή καραντίνας...

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)