Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μεταφύτευση και φαγητό
Καλησπέρες έλειπα καιρό απο το φόρουμ ελπιζω να είστε όλοι καλα
Εχω μερικά φυτάκια είναι 20 ημερών και όλα είναι άψογα!
Αύριο θα γίνει η 1η μεταφύτευση σε 11λιτρες γλάστρες και δεν ξέρω αν πρέπει να τους δώσω και φαγητό με το πότισμα που θα γίνει ( μέχρι τωρα τους έδινα σκετο πχρισμένο νερό)
Έχω διαβάσει γενικά οτι καλο ειναι να περιμένεις καμια βδομάδα αλλα ήδη έχουν αρχίσει και φαίνονται πεινασμένα
Είναι σε biobizz all mix και σκεφτόμουν να αρχίσω με 1μλ/λίτρο biobizz grow
Τι λέτε;
Απάντηση

ads by gr420info

Δες το πρόγραμμα της εταιρίας και πράξε ανάλογα...  Big Grin
Καλώς ήρθες και πάλι λοιπόν!
Απάντηση
(26-11-2020, 22:45 )AlWaYsMiLeD Έγραψε: Δες το πρόγραμμα της εταιρίας και πράξε ανάλογα...  Big Grin

Το πρόγραμμα της εταιρίας λεει για δοσολογίες κλπ
Δεν λέει για το αν είναι καλό να δίνεις φαγητό καπάκια μετα απο μεταφύτευση
Απάντηση
Εγω ταιζω κ μετα απο μεταφυτευση δεν ειχα ποτε προβλημα..ειδικα αν στο δειχνουν μην το αφησεις βδομαδα..
Απάντηση
(26-11-2020, 22:54 )Hash Wizard Έγραψε:
(26-11-2020, 22:45 )AlWaYsMiLeD Έγραψε: Δες το πρόγραμμα της εταιρίας και πράξε ανάλογα...  Big Grin

Το πρόγραμμα της εταιρίας λεει για δοσολογίες κλπ
Δεν λέει για το αν είναι καλό να δίνεις φαγητό καπάκια μετα απο μεταφύτευση

Σορρυ κατάλαβα λάθος. Νόμιζα ότι ρωτάς για δοσολογία...
Απάντηση
[quote="Hash Wizard" pid='180028' dateline='1606419599']

Καλησπέρες έλειπα καιρό απο το φόρουμ ελπιζω να είστε όλοι καλα

Εχω μερικά φυτάκια είναι 20 ημερών και όλα είναι άψογα!

Αύριο θα γίνει η 1η μεταφύτευση σε 11λιτρες γλάστρες και δεν ξέρω αν πρέπει να τους δώσω και φαγητό με το πότισμα που θα γίνει ( μέχρι τωρα τους έδινα σκετο πχρισμένο νερό)

Έχω διαβάσει γενικά οτι καλο ειναι να περιμένεις καμια βδομάδα αλλα ήδη έχουν αρχίσει και φαίνονται πεινασμένα

Είναι σε biobizz all mix και σκεφτόμουν να αρχίσω με 1μλ/λίτρο biobizz grow

Τι λέτε;

[/qu

Καλημερα φιλε,
αργησα μαλλον και εχεις κανει την μεταφυτεψει αλλα δεν πειραζει  Big Grin 
Μπορεις στην μεταφυτεψη να δωσεις σιγουρα νομιζω το activera και to algamic που κανουν για καταστασεις στρες του φυτου.
αφου εχεις το προγραμματακι της εταιριας ριξε μια ματια.αυτα τα 2 πρεπει να λεει μπορει και το αλλο που ειναι για τσι  ριζες,δες το.
η προλιπανση του all mix σιγουρα σε παει μεχρι τωρα ανετα.
το 1 μλ grow σε συνδιασμο με all mix χωμα μπορει να τους κατσει βαρυ ξερεις...
Απάντηση
Το Algamic μαζί με rootit χρησιμοποιω στο πότισμα πάντα μετά τη μετάφυτευση κ δείχνει να βοηθάει,βασικά ένα σκεύασμα αν έχεις που να είναι "τονωτικό"-"αντιστρες" ρίξε του για 1 φορά κακό δν θα κάνει...Τώρα κ να χρησιμοποιήσεις Grow η Bloom από τν ίδια ώρα δν το έχω κάνει αλλά δν πιστεύω να το ενοχλήσει κιόλας,χωρίς να είμαι 100% σίγουρος..Είναι κ all mix το χώμα που είναι ήδη προλιπασμενο αρκετά ένα ζήτημα!
Grow Your Own Cool
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)