Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ντούι ε 27
Τα καλύτερα ντούι που έχω δεί ποτέ μου, και τα πιο εύκολα. Πραγματικα και ένας που δεν το έχει με αυτά,ωεδω λύνει το πρόβλημα του.Παίρνεις το καλώδιο περνάς το ντούι και το πας εκεί που θές. Γυρίζεις ανάποδα και έχει δύο βίδες, τις βιδωνεις και τέλος. Η μία βίδα πέφτει στο ένα καλώδιο η άλλη στο άλλο μετά βάζεις ένα καπάκι για να κλείσεις τις βίδες. ( Το μαύρο καλώδιο εσωτερικά έχει 2 ). Μετά στο μαύρο αν βιδωσεις κέντρο δεν πέφτεις πάνω σε καλώδιο και έτσι το καλώδιο βιδωνεται πάνω στην επιφάνεια. Αυτό σημαίνει ότι σε χρόνο τε τε φτιάχνεις φωτιστηκαρα.

Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση

ads by gr420info

Προτάσεις ιδέες πατέντες, tips !
Ίσως ένα νήμα για διάφορα που βρίσκουμε η ανακαλύπτουμε -πατέντες κτλ .
Διάφορα τέτοια που αξίζει να κοινοποιήσουμε για πολλούς λόγους ,είτε για να βοηθήσουμε ,εμπέυσουμε ,βγάλουμε απο την δύσκολη τον άλλον με κάτι που έχουμε σκεφτεί ....
και φυσικά με κριτικές ...
Εν προκειμένω αυτό το ..
Παίρνεις το καλώδιο περνάς το ντούι και το πας εκεί που θές.
δεν το πολυκατάλαβα απο την μια φωτογραφία που έχεις ..τιμή ? ποιότητα ? πλαστικό ? κεραμικό ?
αν είχες και από άλλη γωνία φωτό ..ok anyway
Όποιος πει κακό για μας να βγει το μάτι του σαν λουκουμάς! Tongue
Απάντηση
Ζουμαρες να δείς? Σκέψου ότι ο κωλος του ντούι έχει ένα καπάκι με μια εσοχή που στην εσοχή θυλικονει το καλώδιο. Παίρνεις ένα μέτρο από αυτό το καλώδιο και 5 ντούι. Βάζεις το ντούι σε όποιο σημείο του καλωδίου γυρίζεις ανάποδα και βιδωνεις 2 βίδες όπου πιάνουν στο ντούι. Και μετά ανά 15 εκατοστά βιδωνεις και ντούι. Μετά θα έχεις ένα πλατύ καλώδιο με βιδωμενα 5 ντούι. Μπορείς στην μέση γενικά να βιδωνεις και να πιάνει από πίσω σε ξύλο. Άρα άμα πάρω ένα κομμάτι ξύλο 1 μέτρο βιδωνω μετά το καλώδιο πάνω στο ξύλο. Στην μια άκρη βάζεις μονωτική στην αλλη ξεγυμνώνεις βάζεις φις και μπριζα.

Τιμή δεν ξέρω, αλλά έμαθα από που. Και θα πάρω σίγουρα. Επειδή έχω φτιάξει πάνελ με 25 ντούι διαφορετικά από αυτά, είναι σπαστικό. Εδώ με αυτό φτιάχνεις μέσα σε 20 λεπτά πάνελ με 100 ντούι.

Στην φώτο που βλέπεις δεν μπορούσε να τραβηχτεί περισσότερο γτ είναι μαγαζί τυροπιταδικο.
Απάντηση
Πατέντα by @ Skunky88 ! ευχαριστώ για την ιδέα αδερφέ !
Απάντηση
Τίποτα αδερφέ, γι'αυτό είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε ιδέες και να ανταλλάζουμε απόψεις.

Εγώ πάντως τα βολευτικα πάρα πολύ.
Απάντηση
Είναι μια χαρά λύση. Θέλει λίγη προσοχή με τις βίδες στήριξης, και τέλος. Σε 0 χρόνο είσαι κομπλέ.
Απάντηση
Το μόνο σημείο που θέλει προσοχή είναι το κεντραρισμα στις βίδες, και πάλι αν βρέις καλώδιο μόνο ένα από τα δύο μπορείς να βρέις, και τα δύο μαζί λίγο δύσκολο
Απάντηση
Σωστά, μπορεί μεν να βρεις καλώδιο αλλα λόγω της απόστασης το ενα απο το άλλο είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις και τα 2 καλώδια μαζί.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)