Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flushing-Drying-Curing απορίες
Σταθεροποιήθηκα στους 22 βαθμους θερμοκρασια και 38-40 υγρασία

Απάντηση

ads by gr420info

Τέλος καλό όλα καλά!

Εμπειρία μάζεψα μπόλικη.
Όρεξη και ενθουσιασμό άλλο τόσο.
Το πρώτο δικό μου τσιγάρο το απόλαυσα οσο δεν πάει  Big Grin

Έβγαλα συνολικά 25g και ειμαι πολυ ικανοποιημένος!
Γλυκόπιοτο με καλη, ανεβαστική στούρα

Ευχαριστώ το φόρουμ, βίβες και υγεία σε ολους!

Απάντηση
ΓΙα να δεις την μαστουρα του την σωστη θες τουλαχιστον 2 βδομαδες στα βαζα.Το εκοψες νωρις σαν και μενα οταν εκανα το πρωτο μου γκροου.Θα το καταλαβεις και εσυ
οπως το ειχα καταλαβει και εγω μετα..ΓΙατι δεν λεγαν τιποτα μονο μυρωδια και γευση ειχα.Αλλα σου εχω νεα "ΚΛΑΙΝΝΝ" ξεκινα βαρα τωρα και θα δεις το δευτερο σου θα ειναι
πολυ διαφορετικο.Το τριτο ακομα πιο διαφορετικο.Μην μασας

ΥΓ. Τωρα που το εχεις καμποσο κρυψε 2-3 φουντακια καπου και απλα ξεχασε τα.Μην τα πειραξεις και μην τα σκευτεις.Πανε μετα απο 2 μηνες να τα παρεις και θα δεις Big Grin
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
(07-01-2021, 03:18 )ΤσιουΠαοΚ Έγραψε: ΓΙα να δεις την μαστουρα του την σωστη θες τουλαχιστον 2 βδομαδες στα βαζα.Το εκοψες νωρις σαν και μενα οταν εκανα το πρωτο μου γκροου.Θα το καταλαβεις και εσυ
οπως το ειχα καταλαβει και εγω μετα..ΓΙατι δεν λεγαν τιποτα μονο μυρωδια και γευση ειχα.Αλλα σου εχω νεα "ΚΛΑΙΝΝΝ" ξεκινα βαρα τωρα και θα δεις το δευτερο σου θα ειναι
πολυ διαφορετικο.Το τριτο ακομα πιο διαφορετικο.Μην μασας

ΥΓ. Τωρα που το εχεις καμποσο κρυψε 2-3 φουντακια καπου και απλα ξεχασε τα.Μην τα πειραξεις και μην τα σκευτεις.Πανε μετα απο 2 μηνες να τα παρεις και θα δεις Big Grin

Καλησπέρα μπρο, το έγραψα και πιο πριν στο νήμα ότι αναγκάστηκα να κόψω νωρίς επειδή έπρεπε να φύγω από το σπίτι. Το πήγα 3 εβδομάδες ανάπτυξης και 7 ανθοφορίας. Μπορούσα άνετα άλλες 2 αλλα δυστυχώς δεν γινότανε. Το τσιγάρο όντως κλάνει ρε χαχα. Δεν θύχτηκα με αυτό που μου είπες απλά όντως κάνει δουλειά Big Grin 
Και στο μικροσκόπιο που το έβλεπα καθημερινά είχε γεμίσει τα trichomes και μόλις που είχε αρχίσει να φτιάχνει 2-3 amber στους μεγάλους παπάδες.
Τέλος πάντων δεν διαφωνώ καθόλου ότι ήθελε παραπάνω.

Τώρα το έχω αφήσει στο βάζο ούτε βδομάδα, ακόμα περιμένω να γίνει.
Θα αφήσω και λίγο για μήνα που λες να γίνει Johnnie Walker Double Black να γουστάρουμε Big Grin

Εγω ανυπομονώ για το επόμενο που δεν θαχει όσα λάθη έκανα σε αυτό!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)