[Indoor] 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
#11
Καλησπερα σύντροφοι!

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα.

21η μερα σημερα .

Πιστεύω ότι πάνε καλύτερα αλλα συνεχίζω να εχω κάποια φυλλα κατεβασμένα. Χωρις ομως να σταματα κατι  την ανάπτυξη .

Δεν εχω ποτίσει ξανα εδω και τρεις μέρες.Οι γλάστρες ειναι ακομα βαριές και δεν δείχνει να θέλει ποτισμα.
Με εχει προβληματισει γιατί πίνει ελάχιστο νερο.Καμμια σχέση με την πρωτη εμπειρία μου.Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι ξερικό!! Big Grin Big Grin

Σκεφτομαι να κατω ένα τοπαρισμα μονο και να μην ασχοληθώ με άλλες τεχνικές μιας και δεν νιώθω έτοιμος και θεωρώ ότι θα χρειαστώ να βγάλω πέρα και αυτο πρώτα και στο επόμενο να ασχοληθώ με πιο ειδικευμένες τεχνικές.Βρισκομα ακομα στην μελέτη.

Ειναι η ωρα πιστεύετε να κανω τοπινγκ;

Ακομα ενα θεμα που έχει προκύψει ειναι με τις ρίζες.Εχουν βγει εξωφρενικά πολυ εκτός γλαστρας ,ειδικά στο ενα,και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο.Παρακατω θα βρείτε φωτογραφίες.

Παρακαλώ μια βοηθεια αν γνωρίζετε κάτι.

Παρατηρησα λοιπον οτι σε αυτην την φαση τους αρέσει να ειναι μονο με το ανεμιστηρακι. Όταν ανοίγω τους εξαερισμους ρίχνουν ελαφρως τα φυλλα..
Αυτο με την υγρασία θαλω να δω πως θα εξελιχθεί με την θερμαστρα. 
Βλεπουμε.

Εβιβα!

   
   

   
   
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις) - από pasas25 - 10-02-2021, 22:30

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)