[Indoor] 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
#29
Καλησπέρα σε ολους!

@illustrator με συγχωρεις που αργω φιλε αλλα ας όψεται η δουλειά. 
Και εδω μην νομιζεις ήρθε στα όρια τηΑν αργούσαν ακομα μια εβδομαδα θα τα εχανα πιστευω.

Η ποικιλία δίνει 55-60 μερες ανθοφοριας.
Όπως και να εχει λογω μετακόμισης θα έχει κοπεί σε 20 μερες απο τωρα το πολυ.Ειναι δεν ειναι έτοιμο.Με στεναχωρεί πολυ γιατί θα γίνει βιαστικά αλλα οπως ηρθαν τα πραγματα δεν εχω άλλη επιλογή.
Νομίζω ότι πέρασε παρατεταμένη ανάπτυξη και έφτασε τόσο ψηλά.Να προσθέσω επίσης ότι εκοψα και αρκετες κλαρες για να χωρέσουν στην τεντα.

Με έβαλες σε σκέψεις για το μαγνήσιο και έκανα μια έρευνα από την οποία δεν εχω σιγουρευτεί καθολου αν είναι όντως αυτό.Τα κίτρινα φύλλα τα συναντώ στην μέση του φυτού κυρίως Το κιτρίνισμα στην φωτογραφία μοιάζει πολύ ,όπως και γενικά το χρώμα των φυλλων.
Θα βγάλω μια φωτογραφία με σβηστά τα φωτα μηπως και γινει πιο καθαρό.

Θα ηταν φρόνιμο να αυξήσω το bud candy η το calmag;;

Για τα λιπασματα αυτο που έγραψα ειναι οτι το πρόγραμμα λίπανσης της εταιρίας τελειώνει στην 6η εβδομαδα ανθοφοριας.Στην έβδομη δινει φλαρισμα.
Εγω ειμαι 10η και συνεχίζω.

Όσο για την δοσολογια αυτην την στιγμη δίνω όσο λεει η εταιρία.  4ml/εβδομαδα τις βάσεις και τα υπόλοιπα από 2ml/εβδομαδα.

Τι θα πρότεινες;;
Σέ λιγο και φωτογραφία από το μικροσκόπιο

    [attachment=6138]    

           


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις) - από pasas25 - 05-05-2021, 23:18

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)