Green gelato-Royal queen seeds
#1
Καλησπερα σε ολους !

Ειπα να σας ενημερωσω για την δικη μου εμπειρια με αυτην την ποικιλια.Ελπιζω να βοηθησει καποιον στην επιλογη της ποικιλιας για καλλιεργεια.

Η καλλιεργεια πηγε σχετικα καλα.Το δεντρο εβγαλε προβληματα αρχικα με τα φυλλα του καθως εβγαλε αρκετα πορτοκαλι σημαδια ,σαν καψιματα,Στα περισσοτερα φυλλα.
Χρησιμοποιουσα καποιον ρυθμιστη για το πεχα το οποιο μολις το εκοψα σταματησαν και τα οποια προβληματα.Κατα τα αλλα στην ανθοφορια τα πραγματα ηταν σχετικα απλα και αφου ακολουθησα κατα γραμμα το προγραμα καλλιεργειας ολα πηγαν καλα.Μια ιδιαιτεροτητα ηταν οτι χρειαζοταν συνεχως να αφαιρω τα φυλλα καθως ηταν παρα πολυ πυκνη η βλαστηση του.

Εκοψα στις 10 εβδομαδες ανθοφοριας.

Το αρωμα του δεν ηταν εντονο καθ'ολη την διαρκεια της καλλιεργειας και αυτο εμεινε μεχρι και το τελος .Αφενος δεν προβληματιστηκα καθολου για τις οσμες στον χωρο ,αφετερου με ενοχλησε καθως ππεριμενα περισσοτερα αρωματα.Παρ'ολα αυτα το αρωμα του ηταν καλο και εμοιαζε με την μυρωδια ωριμων φρουτων.
Μετα απο 3 μηνες ωριμανση το αρωμα του βαρυνε αρκετα και ηταν αρκετα καλυετρο.

Οσων αφορα στην μαστουρα του ,μιλαμε για ενα πολυ δυνατο σταφ με ωραια μαστουρα περισσοτερο εγκεφαλικη και οχι τοσο σωματικη.Σε κραταει για αρκετη ωρα σε μια συγκεκριμενη κατασταση αν δεν το παρακανεις.
Σε αυτην την περιπτωση ειναι πολυ πιθανο να καταληξεις με ταχυκαρδια και ολα τα σχετικα.
Το καπνισμα του ειναι ευχαριστο χωρις να χτυπαει στον λαιμο ενω αφηνει μια γλυκια γευση στο στομα.

Η αποδοση του ηταν ικανοποιητικη καθως εβγαλε απο 60-65 γρ το καθε δεντρο.

Αν ξεχασα κατι μπορειτε να το επισημανετε και να σας απαντησω αν και εφοσον γνωριζω.

Εις υγειαν συντροφοι
   
Απάντηση
#2
Ωραίος. Ευχαριστούμε για το review αδερφέ.
Απάντηση
#3
Να ειστε καλα μαγκες μου!
Εβιβα @ΤσιουΠαοΚ @Indicas
Απάντηση
#4
Πηρα μια 3 αδα να τα δοκιμασω θα τα ξεκινησω σε κανα μηνα γιατι εχω αλλα τωρα... καλες οι πληροφοριες σου καλοπιωτα!!
Απάντηση
#5
@martin1985 Σε ευχαριστω φιλε!!Ευχομαι να πανε ολα καλα!!
Απάντηση
#6
@Dirtygrowing αδερφε σ'ευχαριστω πολυ!!Μακαρι να ειμασταν κοντα να κερασω!
Τελικα πιστευω οτι μαλλον αυτο ηταν.Τωρα που ξεκιναω το επομενο δεν θα χρησιμοποιησω ρυθμιστες καθολου..
Θα δειξει!
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)