Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μελί κρύσταλλοι-Ασπροι κάλυκες/τριχίδια
Γεια χαρά σε όλους! Έχω ένα αυτόματο που σήμερα έκλεισε δύο μήνες (η εταιρεία το δίνει 70 - 75 ημέρες για κοψιμο) εδώ και μία εβδομάδα οι κρύσταλλοι έχουν ξεκινήσει να γίνονται μελί, Ενώ πολλοί κάλυκες/τριχίδια είναι ακόμα άσπρα!
Γενικά κόβω με το πολύ 5% μελί επειδή δεν θέλω να είναι πολύ λίγο "του καναπέ"... δηλαδή τώρα κανονικά θα έκοβα ασχέτως των ημερών που δίνει εταιρεία αλλά έχω κολλήσει με το χρώμα των καλύκων.
Ξέρετε/ προτείνετε αν πρέπει να ασχοληθώ με το χρώμα των καλυκων/τριχίδιων ή να επικεντρωθω μόνο στο χρώμα και την ποσότητα των κρύσταλλων έτσι ώστε να κόψω?  Ή να περιμένω να γίνουν καφέ τα τριχίδια Αλλά φοβάμαι ότι θα έχουν γίνει μελί πολλοι κρύσταλλοι (πράγμα που δεν θέλω.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.
Απάντηση

ads by gr420info

ποια ποικιλια ειναι?
τα αυτοματα δεν ειναι τοσο δυνατα στο κεφαλι οσο τα φωτοπεριοδου,
οποτε μην το φοβασαι,αστο κι αλλο
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
Η ποικιλία είναι Bruce banner. 
Υπό κανονικές συνθήκες αυτές οι λευκές τρίχες πρέπει να γίνουν καφέ στο μεγαλύτερο ποσοστό τους? 
Ή αυτό που συμβαίνει σε εμένα δεν είναι και τόσο περίεργο?
Απάντηση
Και γτ δεν ανεβάζεις μια φωτογραφία να πάρουμε μάτι και εμείς από το φυτό σου?
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
το ήθελα και προσπάθησα Αλλά παρόλο που έκανα downsize τις φωτογραφίες πάλι μου τις βγάζει μεγάλες και δεν τις δέχεται.
Απάντηση
Καλημέρες, πρεπει να ειναι μικροτερες απο 1mb για να ανεβουν.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Τα αυτόματα φίλε μου θέλουν μέσο όρο 10 βδομάδες
.. Τα δέντρα θέλουν χώμα..  Heart Angryσπαστε τα τσιμεντα
Απάντηση
(26-01-2021, 11:31 )Stamogaulas Έγραψε: Τα αυτόματα φίλε μου θέλουν μέσο όρο 10 βδομάδες

νομιζω καλυτερα στις 80 μερες για να οριμασει καλα και κατω.
και στα εξωτερικα μου grow και στα εσωτερικα στις 10 βδομδαδες ηταν ετοιμο πολυ σπανια
Απάντηση
(26-01-2021, 17:36 )Treenoded Έγραψε:
(26-01-2021, 11:31 )Stamogaulas Έγραψε: Τα αυτόματα φίλε μου θέλουν μέσο όρο 10 βδομάδες

νομιζω καλυτερα στις 80 μερες για να οριμασει καλα και κατω.
και στα εξωτερικα μου grow και στα εσωτερικα στις 10 βδομδαδες ηταν ετοιμο πολυ σπανια
Μου έχει κάνει αυτόματο κ 13 βδομάδες αλλά μέσο όρο στις δέκα. Πήγαινε βάσει των κρυστάλλων αν δεν έχεις μικροσκόπιο.. .καποια στιγμή είχα βρει μια εφαρμογη μικροσκόπιου στο κινητό ψαξου
.. Τα δέντρα θέλουν χώμα..  Heart Angryσπαστε τα τσιμεντα
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)