Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1η καλλιέργεια Mazatapec (μανιτάρια)
(09-09-2016, 11:54 )xasikliks Έγραψε: κρίτικαλ του μπλουζ

εεμ πεστο ντε!!! :p :d
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση

ads by gr420info

μανιταράκια ε?blues είναι δύσκολο να βάλεις στο κατάστημα ?
Απάντηση
ρε παιδια ειμαι καινουργιος εδω εχω ενα κιτακι ειναι η πρωτη φορα που βαζω μανιταρια και θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο να δημιουργουνται στα πλαινα του ταπερ που ειναι και γενικα γυρο γυρο στο πλαι και πανε πρως τα κατω και οπου νανε ... τι κανω ? τα αφηνω να μεγαλωσουν και τα κοβω ολα μαζι με τα απο πανω που εχουν βγει??
Απάντηση
(25-03-2018, 03:57 )skunky Έγραψε: ρε παιδια ειμαι καινουργιος εδω  εχω ενα κιτακι ειναι η πρωτη φορα που βαζω μανιταρια και θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο να δημιουργουνται στα πλαινα του ταπερ που ειναι και γενικα γυρο γυρο στο πλαι και πανε πρως τα κατω και οπου νανε ... τι κανω ? τα αφηνω να μεγαλωσουν και τα κοβω ολα  μαζι με τα απο πανω που εχουν βγει??

μάγκα μου, ταφηνεις κανονηκα μέχρι να βγουν και να κοπουν τα υπόλοιπα, είναι αναλοσημα κανονικά! όταν γίνετε αφτο σημαίνει πως αλλάζουν απότομα η θερμοκρασίες στον χορό, σε κάποια στιγμι της ημέρας φαντάζομαι ότι το χτυπάει ο ήλιος και του ανεβάζει θερμοκρασια. πρέπει να βρεις ένα σημείο που να φωτηζει το δοματιο αλλά κατά την διάρκεια όλης της ημερας μην χτυπάει απευθείας το φως.
Απάντηση
Big Grin 
καλησπέρα παιδιά! μετά την επίσκεψη μου στο άμστερνταμ, μου καρφώθηκε η ιδέα της παραγγελίας. δεδομένου ότι δεν έχω κάποια ανάλογη εμπειρία στο παρελθόν και συν του ότι ίσως να είμαι και λίγο χέστης, αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν το grow kit είναι παράνομο από μόνο του και αν έχει τύχει ποτέ σε κάποιον να σκάσουν στην πόρτα του οι φίλοι μπάτσοι να του "παραδώσουν" το δέμα του. ξέρω πως ίσως είναι χιλιοαπαντημένη η ερώτηση αυτή, αλλά κάτι ξεκάθαρο δεν έχω διαβάσει. θενξ !
Απάντηση
οι σπόροι δηλαδή πριν αναπτυχθούν δεν περιέχουν κάποια ουσία έτσι; επίσης ποια ποικιλία θα μου πρότεινες και ποιο είναι κατά τη γνώμη σου το καλύτερο σάιτ για να προτιμήσω; και ο προτιμότερος τρόπος πληρωμής, κατάθεση με φάκελο σε τράπεζα ή κάποιον άλλο..;
Απάντηση
zamnesia προτείνω ανεπιφύλακτα. ίσως κι από ελλάδα θα παίζει κάτι θα σου πουν εδώ οι μαστερς
Απάντηση
Information 
μάλιστα ωραία! επίσης λόγω περιορισμένου χρόνου που θα μείνω στην πόλη πριν φύγω για καλοκαίρι, έχω άλλη μία ερώτηση :ρ
το να παραγγείλω τρούφες έτοιμες, είναι μεγαλύτερο ρίσκο; (απ'ότι ξέρω οι διαφορές τρούφας και μανιταριού είναι ελάχιστες, έτσι δεν είναι?)
και γενικά, είναι προτιμότερο να βάλω παραλαβή από το ταχυδρομείο ή παράδοση κατ' οίκον;
ξέρω ότι ρωτάω πολλά και ίσως να γίνομαι κουραστικός, αλλά κάντε έναν κόπο και δώστε τα φώτα σας στο στραβάδι
Απάντηση
παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ και ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, από αυτούς που ξέρουν: έχει τύχει σε κάποιον να του κατάσχουν το kit sto τελωνείο; ποια είναι τα πιο πρόσφατα sites που μπορείς να παραγγείλεις shrooms εύκολα και να είναι αξιόπιστα;
ευχαριστώ πολύ παίδες!  :d

α επίσης ποιες είναι οι ποικιλίες που κατά τη γνωμη σας το μεγαλύτερο ποσοστό ψιλοκυβίνης; Wink είναι πιο ασφαλές να παραγγείλεις τι kit σκέτο και σκετούς τους σπόρους; μπορουν οι σπόροι να έρθουν με απλό ταχυδρομείο; υπάρχουν site πώλησης εκτός ολλανδίας (που ειναι λίγο κάρφωμαWink
ευχαριστώ πολύ και πάλι, θα είμαι ευγνώμων αν απαντήσουν οι έμπειροι.
καλά trips, καλές εξερευνήσεις!  Fireworks Rofl
Απάντηση
zamnesia
site
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(19-08-2019, 18:58 )freemind Έγραψε: παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ και ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, από αυτούς που ξέρουν: έχει τύχει σε κάποιον να του κατάσχουν το kit sto τελωνείο; ποια είναι τα πιο πρόσφατα sites που μπορείς να παραγγείλεις shrooms εύκολα και να είναι αξιόπιστα;
ευχαριστώ πολύ παίδες!  :d

α επίσης ποιες είναι οι ποικιλίες που κατά τη γνωμη σας το μεγαλύτερο ποσοστό ψιλοκυβίνης; Wink είναι πιο ασφαλές να παραγγείλεις τι kit σκέτο και σκετούς τους σπόρους; μπορουν οι σπόροι να έρθουν με απλό ταχυδρομείο; υπάρχουν site πώλησης εκτός ολλανδίας (που ειναι λίγο κάρφωμαWink
ευχαριστώ πολύ και πάλι, θα είμαι ευγνώμων αν απαντήσουν οι έμπειροι.
καλά trips, καλές εξερευνήσεις!  Fireworks Rofl
καλημερα  φιλε μου  εγω προσοπικα εχω παραγγειλει 2 φορες  τρουφες και 4 φορες  κιτ απο διαφορετικα μαγαζια χωρις κανενα προβλημα αλλα οχι απο ταχυδρομιο απλο απο εταιριες κουριες επεισις ειναι ρισκο γτ στην ελλαδα ειναι παρανομα και τα κιτ και οι τρουφες οποτε αν τυχει και γινει καποιος ελενχος την γαμησες... αυτα !!! εγω ειιχα παρει θυμαμαι τις τρουφες απο zamnezia πολυ διακριτικοι τα ειχαν βγαλει απτο κουτακι κ ειχε προσπεκτους διαφορα με κουπονια απο εταιριες με σπορια κλπ κ ηταν μεσα διπλομενο καπως τα κιτς τα ειχα παραγγειλει απο wholecelium ειχα παει στην τραπεζα καταθεσα τα λεφτα ειχα πει οτι αγοραζα ατμοποιητη χααχχα δεν ειχα προβλημα με dhl ειχε ερθει ουτε σε μια εβδομαδα μεσα !!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)