Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AutoMazar & Think Different LED Καλλιέργεια
Photo 
Τα ντα!
[Εικόνα: 23122014466_zps14f8d7fe.jpg]

Τα νταα! (μια οκτάβα πάνω)
[Εικόνα: 23122014467_zps06c5612b.jpg]

Έφτασαν σήμερα, τέντα 0,90Χ0,90χ1,60 RV εξαερισμός 360μ3 και φίλτρο 450μ3. Λείπουν ανεμιστηράκια που ξέχασα να παραγγείλω, και τα φώτα που είναι έκπληξη και θα αργήσουν λίγο οπότε θα αρχίσω με τα πάνελ που έχω.

Τέσσερα φυτάκια, 2 automazar και 2 think different γιατί ζήλεψα του πρώτου και θέλω κι εγώ Big Grin Ο χώρος όπως σας περιέγραψα, τα φώτα θα είναι LED, το μόνο που θα πω τώρα είναι ότι μιλάμε για τέσσερα 64άρια πάνελ, δηλαδή 256 watt, αλλά όχι από την αρχή γιατί είπαμε, θα καθυστερήσουν λίγο.

Το χρονοδιάγραμμα (προς το παρών) έχει ως εξής. Αύριο μπαίνουν οι σπόροι σε χαρτί για να σκάσουν, κατά το τέλος της βδομάδας θα σκάσουν οπότε τότε είναι που κόβω και τις δύο κοπέλες άρα μπορώ να πάρω πάνελ από την τέντα και να αφήσω την άλλη να ωριμάσει με λιγότερο φωτισμό Wink Αλλά φυσικά όπως και πάντα, χαλαρά.... έχω και κάτι τρούφες στο ψυγείο, βγαίνουν και τα μανιτάρια, είμαι και καλεσμένος σε κάτι πάρτυ... ε... Big Grin
Απάντηση

ads by gr420info

ωραία πράγματα
Καλή αρχή και σε αυτό Smile
Απάντηση
Αντε με το καλό!
Απάντηση
καλή αρχή με τα αυτοματάκια..
Απάντηση
Ευχαριστώ όλους Smile Σήμερα μπήκαν σε ποτηράκια με κόκο, βαρέθηκα να τα βάλω σε χαρτί, άσε που θα τα μπέρδευα κι όλας, καλύτερα έτσι. Ποτηράκια λοιπόν και προς το παρόν όσο δεν έχουν σκάσει φιλοξενούνται στην μικρή τέντα με τις άλλες κοπέλες
Απάντηση
Αντε με το καλο...εχω απορια να δω τα πανελς τα 64ρια
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Κι εγώ Big Grin
Απάντηση
καλη επιτυχια και απο μενα αδελφε Smile ..αν θελεις δωσε λεπτομεριες για τα πανελ γιατι ειμαι ετοιμος να παραγγειλω μη κανω καμια πατατα Big Grin
Απάντηση
Ευχαριστώ μάκη. Big Grin Δεν μπορώ να δώσω λεπτομέρειες παραπάνω αυτή τη στιγμή γιατί δεν τα έχω στα χέρια μου αλλά δεν ξέρω αν πωλούνται κι όλας ή είναι δοκιμαστικά. Μετά τις γιορτές θα τα μάθ(ουμε)ω όλα Wink
Απάντηση
Έτοιμος και ο χώρος. Μόνο φώτα λοίπουν

[Εικόνα: 27122014486_zps5f4d8dbe.jpg]

Είπαμε κυρά μου να πάρεις φίλτρο κι εσύ ξεκωλόθηκες Big Grin
[Εικόνα: 27122014487_zps1af3dd66.jpg]
Απάντηση
Μην ξανα ποσταρεις αν δεν παρεις τα πανελς καθε φορα μπαινω σαν τρελος να τα δω χαχα...καλα τι φιλτρο ειναι αυτο;;;;
*Βρηκα στο ebay τεντες οικονομικές μαρκας bunda αν την γραφω σωστα, ξερουμε αν ειναι Κομπλε;
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Γάμησέ τα το φίλτρο, αυτά παθαίνεις αν δε διαβάζεις/ψάχνεις διαστάσεις Big Grin Αυτές που λες δεν τις έχω ακούσει οπότε τι να σου πω. Εγώ έχω δύο mamooth τώρα, όχι και τρελή ποιότητα αλλά για τα λεφτά της καλή είναι. Είναι που λες ότι θα μπορούσαν 2 πράγματα να είχαν προσέξει να την κάνουν γαμάτη αλλά τι να πεις

[Εικόνα: 27122014491_zps15061d09.jpg]

Σε αυτή την κατάσταση βρισκόμαστε τώρα, τσίμπησα και ένα μεταχειρισμένο ανεμιστήρα με 2,50€, niet slechts και προς το παρόν το φως είναι από 2 απλά astir asl με σύνολο 48 watt. Για τα πάνελ τα καινούργια σίγουρα 2 βδομάδες θα τις περιμένεις, στο λέω να μη χαλιέσαι Big Grin
Απάντηση
Αν χωραει ολα καλα..Οταν με το καλο παρω πανελς θα αγοράσω μια τεντα, 50-70€ κανει ελπιζω να μην διαλυθει τουλαχιστον. τι τιμη η καινούρια mammoth; Στα εφτιαξε ο αστηρ δοκιμαστικα;
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Τις τέντες τις έχω πάρει και τις δύο από http://tuincentrumholland.com/ Τα πάνελ τα καινούργια χαλαρά και θα τα δούμε όλα
Απάντηση
Τι θα βάλω στην 60Χ60, μόνη θα την αφήσω; Tongue Θα κάνω και άλλο ένα grow report για το White Widow από Dutch Passion επίσης που θέλω να δω αν μπορώ να φτάσω τα 200γρ μέσα στην μικρή την τέντα με ένα φυτό. SCRoG φυσικά θα είναι και με τα ίδια φώτα όπως και τα άλλα.
Απάντηση
ε ναι, αφού μέχρι 5 είμαι ΟΚ, 5 θα έχω, ούτε φύλλο λιγότερο Big Grin
Απάντηση
Μην κοιτάς που στην προηγούμενη καλλιέργεια την έβγαλα με 4, ήταν που βγήκαν και 7 αρσενικά!
Απάντηση
Ότι θέλεις εδώ είμαστε Smile Μην νομίζεις ότι θα είναι και τίποτα δύσκολο, πάλι στον αυτόματο θα τα πας.

Μόλις ανακάλυψα ότι η τέντα όταν την είχα παραγγείλει στα specs της ήταν 180 ύψος ενώ είναι 160. Και νόμιζα ότι ήμουν γκόλ και διόρθωσα και το πρώτο ποστ να λέει 160 αντί για 180. Αλλά τους έστειλα ένα mail αν είναι να στείλουν 2 clip on fans για να μην τους στέλνω πίσω την τέντα τώρα
Απάντηση
για τις mamooth τις τέντες..

εγω την τσίμπησα απο αυτό εδω.. http://www.dutch-headshop.com/en/
60x60x140 κάπου στα 70ευρώ

έχουν δωρεάν μεταφορικά οι τύποι.. γαμάτοι Smile
καλή εξυπηρέτηση (μέσω chat που ήθελα 2-3 διευκρινήσεις)
και μου στείλαν και 4 super silver haze σπόρια δώρο Big Grin
Απάντηση
έτσι έτσι. εμένα μου στείλαν χαρτάκια ^^
Απάντηση
Αυτες ελεγα εγω http://www.ebay.com/itm/Hydroponic-Grow-...3cdd4c3fe7

Σκέφτομαι για 100χ100χ200 ή 120χ120χ200
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
δε μου βγαζει το λινκ
Απάντηση
Αυτος είναι ο τιτλος Hydroponic Grow Room Indoor Dark Room Mylar Tent 60, 80, 100, 120, 240 ALL SIZES
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Βρήκα μια στο ebay με τέτοιο τίτλο, τι να πω... το υλικό της δε μου αρέσει και πάρα πολύ, έχει καλές εισόδους εξόδους από την άλλη, ειλικρινά που να πεις με το μάτι

http://www.ebay.com/itm/47-x-47-x-78-Ref...338341e305
Απάντηση
Αυτη που λες οντως φαίνεται κακο προϊόν, αυτην λεω www.kitbagshop.org/tents/120-x-120-x-200-budda-room
Καλη φαίνεται, τωρα με σιγουρια δεν μπορούμε να πουμε τίποτα
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)