[Outdoor] Αυτόματα fast buds 5 lsd 25 + ένα gorilla cookies + ότι άλλο ξεθαψω
#7
Είμαι σε coco φίλε μου για αυτό και αυτό το ph δεν εμπιστεύομαι app παρόλα αυτά είναι 240 watt σε 1×1×2 χώρο. Πριν 3 μέρες δεν είχαν κάτι σήμερα το παρατήρησα με το που πότισα μοιάζουν λες και κάποιος τα έπιασε με το χέρι του και τα τσαλακωσε σαν ένα χαρτί τετραδίου.


Όσο για την θερμοκρασία είναι ιδανική για ανάπτυξη και ανθοφορία ιδανικά είναι 25-26

Κάτι τα πείραξε στο πότισμα γιατί αυτήν την στιγμή που σου γράφω το έπαθαν όλα μα όλα τα φυτά μετά το πότισμα!

Το μόνο που μπορώ να νομίζω πως είναι,είναι το νερό το οποίο είναι από αφυγραντήρα μαζεμένο πριν 15 μέρες!

Ξεκινάω από αύριο μεθαύριο βρύσης και βλέπουμε! Αν και δεν το θέλω καθόλου!

Πάντως το πρόβλημα ένα είναι γιατί το πάθανε όλα μετά το πότισμα.. κατά 99% είναι το νερό!

Αλλιώς δεν ξέρω τι μπορεί να είναι δεν μου περνάει κάτι άλλο από το μυαλό καθώς το κεφάλι μου έχει κολλήσει στο ότι με το που ποτησα μετα από λίγο κατσαρωσαν όλα έτσι..

Αλλά 13 μέρες με αυτό το νερό ποτίζω χωρίς κάποιο πρόβλημα!

Ίσως να φταίει και το φως.. 3 μέρες τώρα πήγα το πάνελ στο 100% 240 βατ σε απόσταση 70 εκ

Θα μπορούσε και αυτό να είναι καθώς δεν έχω ιδέα σε τι απόσταση πρέπει να έχω τα φυτά από το συγκεκριμένο πάνελ στην ανάπτυξη

Πάντως εγώ έχω διαβάσει πως όταν δεν τους αρέσει το φως το πολύ τα φύλλα κλείνουν πρως τα πάνω και προς τα μέσα και όχι όπως τα δικά μου που είναι με τα μούτρα κάτω και τσαλακομενα. Πάντως σήκωσα το πάνελ 10 πόντους ακόμα είναι στα 80 εκ απόσταση να δω διάφορες αύριο καθώς τώρα σε μιάμιση ώρα κλείνουν τα φώτα.

Αν μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του για το συγκεκριμένο πάνελ ας τα δώσει.

Επειδή το πάθανε όλα φταίει κάτι συγκεκριμένο η το νερό από τον αφυγραντήρα η το φώς!

Η αλήθεια είναι ότι τα παρατηρώ από πολύ μικρά από την πρώτη σειρά φύλων να βγάζουν παρακλάδια και γενικά να έχουν μικρά μεσογονατια διαστήματα ο ένας όροφος απ' τον άλλον και τα παρακλάδια βγαίνουν ζωηρά και πολύ κοντά οι αποστάσεις.

Τι να πω θα δείξει από αύριο!
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Αυτόματα fast buds 5 lsd 25 + ένα gorilla cookies + ότι άλλο ξεθαψω - από Skouboy - 12-02-2023, 00:26

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)