[Outdoor] Αυτόματα fast buds 5 lsd 25 + ένα gorilla cookies + ότι άλλο ξεθαψω
#21
Ναι βρε σύντροφε το εμπιστεύονται οκ αλλά εγώ πως να το εμπιστευτώ όταν

1 διαφορετικά κινητά μου δείχνουν διαφορετικά αποτελέσματα.

2 όταν πάω να πιάσω τους αριθμούς αυτούς που μου λες τα Λουξ ξεφεύγουν ξέρω θα μου πεις ότι δεν έχει σημασία αλλά σε όλα τα site που έχω μπει η φωτεινότητα για σποροφυτα είναι 5-7χιλιαδες λουξ οπότε είναι και αυτό ένας μπουσουλας

3 τα φυτά μου όλα ανεξαιρέτως στα 50.000 λουξ τσαλακωθηκαν μαραζωσαν και έγιναν άγρια τα φύλλα τους ενώ στα 6-7χιλιαδες έστρωσαν

Οπότε γιατί να πιάσω αυτούς τους αριθμούς που μου λες όταν μια εφαρμογή δείχνει ότι να ναι από διαφορετικά κινητά και όταν είδα με τα μάτια μου ότι στα 50.000 λουξ τα φυτά μαμηθηκαν; Σου λέω και πάλι πως με την εφαρμογή αυτήν για να πιάσω τον αριθμό που μου λες ξεφεύγουν τα λουξ και τα φυτά τα παθαίνουν όλα!

Παραθέτω από κάτω 2 φωτογραφίες πως ήταν πριν 24 ώρες τα φυτά στα 50.000 λουξ και πως είναι σήμερα στα 6-7 χιλιάδες λουξ

    6-7χιλιαδες λουξ φωτό πριν 5 λεπτά

    50 χιλιάδες λουξ εχθες

@Tim74 θα δω πως θα πάει μια δυο μέρες έτσι όπως το έχω και μετά ίσως δοκιμάσω αυτό που λες αν και δεν θέλω να τα ξαναστρεσαρω

Ο λόγος που δεν κάνω αυτό που λες είναι ότι έχω αλλάξει 3 κινητά και δείχνουν όλα διαφορετικά νούμερα αυτός είναι ο νούμερο ένας λόγος που δεν εμπιστεύομαι την εφαρμογή αυτήν!

Παρόλα αυτά θα τα αφήσω να συνέλθουν λίγο από το στρες που έφαγαν και μετά θα δοκιμάσω να το πάω στα 370-450 και 20.000 λουξ για ένα 24ωρο να δω συμπεριφορές

@Tim74 επίσης αυτό το ppfd πάει ανάλογα την απόσταση του Λεντ η την απόδοση σε βατ; Η και των δύο μαζί.


Πήγα το πάνελ στο 100% σε απόσταση 1.40 και μου έγραψε 405 στα 25.000 λουξ

Λοιπόν με βάση την εφαρμογή που μου έστειλες το πήγα στα 375 αλλά τα λουξ πήγαν 27.000

Ότι και να κάνω με την απόσταση και με την φωτεινότητα για να πιάσω τον αριθμό που λες πρέπει να ξεπεράσω τα 27.000 λουξ δηλαδή πιστεύεις τώρα που είναι 370 τα ppfd και 27.000 τα λουξ δεν υπάρχει πρόβλημα;

Τώρα η απόσταση είναι 1.20 τα ppfd 370 και τα λουξ 27.000
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Αυτόματα fast buds 5 lsd 25 + ένα gorilla cookies + ότι άλλο ξεθαψω - από Skouboy - 12-02-2023, 15:19

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)